Diecezjalny Dzień Wspólnoty

24.03.2017

Nasza Wspólnota w ubiegłą niedzielę w nietypowy sposób świętowała odpust parafialny. Otóż zaprosiliśmy w popołudniowych godzinach inne rodziny do świętowania ze św. Józefem poprzez: zabawy, śpiew i gry planszowe (te ostatnie cieszyły się ogromnym powodzeniem, był duży wybór). Był też poczęstunek i pamiątkowe obrazki ze św. Józefem i modlitwą przygotowane przez naszą Wspólnotę. Wszystkie nasze rodziny zaangażowały się pięknie. W efekcie spędziliśmy miło czas, dając coś z siebie innym.

Ostatnia nasza inicjatywa, która jest świeża jak ciepłe bułeczki, zrodziła się w sercach i głowie Bogusi i Ziutka, którzy przez wiele lat zaangażowani byli w Diakonii Życia, a na terenie naszej parafii ponad 20 lat temu zapoczątkowali przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i dalej to kontynuują. Oni to podchwycili apel Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w Krakowie, o swego rodzaju odpowiedź na "czarne marsze" feministek. Stowarzyszenie to przygotowało OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ pt. Bądź Apostołem Życia w swojej parafii". Zakupili zestaw materiałów potrzebnych do zorganizowania wystawy pt. "Święty Jan Paweł II w obronie życia". Wystawa w delikatny i piękny sposób mówi o tym, że w łonie kobiety żyje mały człowiek i to wszystko w świetle nauczania naszego świętego Papieża.
Pozostałe małżeństwa z naszej Wspólnoty otworzyły swoje serca i portfele i zasponsorowali stojaki potrzebne do wyeksponowania tych plakatów. Wspólnie z Ziutkiem i Bogusią pracowaliśmy przy zmontowaniu wystawy. Właśnie na to szczególne święto, będzie można ją oglądać w naszym kościele. Zapraszamy do św. Józefa na Złote Łany!

Zachęcamy szczerze, by inne wspólnoty nie tylko z naszego Rejonu też zakupiły taki komplet i w ten sposób wsparły fundację, która prowadzi tę akcję i konkretnie zajmuje się obroną życia.
W naszym kościele nie mogliśmy tak po prostu przykleić do ściany tych plakatów, dlatego musieliśmy zakupić specjalnie robione na tę okazję stojaki. To była spora inwestycja, ale bardzo solidna i mobilna, więc nawet jeśli ktoś by chciał - możemy ją wypożyczyć.

O tym jak ważna to idea pisała do nas Bogusia, pozwolę ją sobie przytoczyć:
"Zbliża się kolejny Dzień Świętości Życia. Mamy w pamięci czarne marsze feministek, które w agresywny, sposób domagają się pełnej wolności zabijania dzieci, zwłaszcza dzieci chorych. Mają do dyspozycji ogromne fundusze i jeszcze większe wpływy w mediach. To ich agresywne działanie wymaga naszego zdecydowanego i aktywnego przeciwdziałania. Dlatego Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje ogólnopolską akcję pt: "BĄDŹ APOSTOŁEM ŻYCIA W SWOJEJ PARAFII !"
Jako Domowy Kościół jesteśmy obrońcami życia, dlatego w imieniu całej naszej Wspólnoty, przystąpiliśmy do tej akcji z pełnym zaangażowaniem. Akcja polega na zorganizowaniu w ramach własnej parafii wystawy pt. "Święty Jan Paweł II w obronie życia", na rozdawaniu parafianom broszur pt. "Kochamy każde dziecko" i na propagowaniu w szkołach ponadgimnazjalnych trzech krótkometrażowych filmów mówiących o wartości życia każdego człowieka. Wszystko to jest dostępne do obejrzenia na stronie www.pro-life.pl/pakiet"
W dalszej treści tego maila Bogusia prosiła Wspólnotę o pomoc w sfinansowaniu tych stojaków i jak się później okazało, nie spodziewała się aż tak dużego odzewu... Musimy się z nią zgodzić, bo bez pomocy Wspólnoty nic byśmy nie zrobili...

Ps. Jeżeli się Wam ta inicjatywa podoba można kontaktować się z Bogusią
Totoń tel: 534520441

Basia i Piotr Pasterny