Diecezjalny Dzień Wspólnoty

   

Diecezjalny Dzień Wspólnoty

16.06.2019; Oświęcim

Rekolekcje 2018 - przeżyjmy to jeszcze raz!

W związku z zbliżającym się terminem oddawanie kart na rekolekcje przypominami wydarzenia z ubiegłego roku! :)

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oaza a parafia"

   

rdw1 Upalna niedziela, 10 czerwca 2018 r., była dla członków Ruchu Światło-Życie naszej diecezji dniem wyjątkowym. Dzień Wspólnoty, który odbył się w kościele parafialnym w Porąbce, zjednoczył dzieci, młodzież i rodziny oraz ich moderatorów. Wspólnie dziękowano za kończący się rok formacyjny oraz polecano Bogu nadchodzące rekolekcje wakacyjne.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty o godzinie 14.30. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Piotr Greger. W homilii mówił o dwóch głównych przeszkodach w spotkaniu z Bogiem: pysze i małoduszności. Na koniec Mszy św. przedstawiciele diakonii rekolekcyjnych zostali pobłogosławieni do posługi i odebrali z rąk Księdza Biskupa świece.

Kolejna część Dnia Wspólnoty odbyła się już na pobliskim boisku. Meczowi piłki nożnej, w którym zmierzyli się przedstawiciele Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła, towarzyszyły ogromne emocje. Jednak to nie był jeszcze koniec atrakcji. Pięcioosobowe zespoły, biorące udział w Biegu Samarytańskim o Puchar Moderatora, mogły sprawdzić się w takich konkurencjach jak biblijne kalambury czy obieranie ziemniaków na czas.
Zwieńczeniem dnia była wspólna modlitwa i błogosławieństwo. Czas spotkania wszystkich gałęzi Ruchu naszej diecezji umocnił jedność i dodał sił do posługi w świetle tematu nowego roku formacyjnego „Młodzi w Kościele”.


Marta Kolber

 

rdw2 rdw3 rdw4 rdw5 rdw6 rdw7