20190329 195329

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna, a wraz z nią dłuższe, cieplejsze dni. Oazowicze z naszej diecezji wiedzą doskonale, jak je wykorzystać!

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu

Wielki Post już trwa, zanim jednak rozpoczęliśmy czas pokuty, nasza oaza z Sułkowic-Łęgu postanowiła dobrze zakończyć okres karnawału. 2 marca w Kętach odbyła się dyskoteka dla rejonu andrychowsko-kęckiego.

Przed rozpoczęciem zabawy oczywiście uczestniczyliśmy we Mszy świętej, podczas której sprawowaliśmy posługi. Następnie udaliśmy się do salki. Mieliśmy okazję potańczyć, porozmawiać ze znajomymi i poznać nowych ludzi. Oczywiście pizza i inne smakołyki napełniły nasze żołądki. Największą atrakcją była fotobudka, gdzie można było zrobić sobie prestiżową sesję zdjęciową. Niestety czas szybko zleciał i o północy trzeba było wracać do domu. Już nie możemy się doczekać następnej dyskoteki.

 

Parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce

Marzec zaczął się, z pobieżnego wrażenia, zwyczajnie tak jak każdy inny miesiąc. Jednakże, wraz z Środą Popielcową rozpoczęliśmy przeżywanie kolejnego pięknego okresu w liturgii, Wielkiego Postu. Każdy oazowicz został wyposażony w - z pozoru uniwersalny - kalendarzyk, czyli znaną z poprzednich lat ,,Zdrapkę Wielkopostną”, która, by tak rzec, każdemu z nas pomaga stawiać kolejne kroki w opieraniu się pokusom i wytrwaniu w postanowieniach wielkopostnych!
Jak co miesiąc mogliśmy czcić Najświętszy Sakrament naszą wspólnotą oazową w drugi piątek miesiąca. Co ciekawe, to właśnie w Wielkim Poście w ramach pomocy innym postanowiliśmy zrobić coś dla naszych braci i sióstr, młodszych czy starszych w domach dziecka. 22 marca formowaliśmy, można rzec, iż nawet produkowaliśmy zapachowe, kolorowe mydełka w różnych kształtach! Jestem pewien, że miła atmosfera podczas wspólnej pracy była zaczątkiem uśmiechu u każdego obdarowanego dziecka.
Nie zabrakło również studiowania tekstów ks. Blachnickiego, w których zastanawialiśmy się nad postawą ,,nowego człowieka” oraz nad rysami obrazu tzw. ,,człowieka współczesnego”

ozio_gallery_nano

Dziękujemy wspólnotom z Sułkowic i Straconki za udział w Marcowym Prześwietleniu Miesiąca, a na relacje i zdjęcia z kwietnia czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.