Zdjęcie DKSowego prześwietlenia Oazy z Listopada

Ruszamy z akcją dzielenia się tym, co ciekawego słychać w naszych wspólnotach, co robimy, jak działamy, czym żyjemy, żeby wzajemnie się ubogacać i inspirować. Jeśli chcecie, żeby to Wasze zdjęcia zagościły na stronie w kolejnych miesiącach, wysyłajcie je wraz z krótką relacją ze spotkania formacyjnego/pogodnego wieczoru/opłatka/wspólnie spędzonego czasu na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czekamy na informacje od Was!

Poniżej prezentujemy relacje z parafii, które wzięły udział w akcji w listopadzie.

 Cieszyn - Marii Magdaleny

Oaza Młodzieżowa przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie, spotyka się w każdy piątek, o godz. 17:00, w budynku Szkoły Katolickiej im. Melchiora Grodzieckiego. Zaczynamy od próby śpiewu, następnie przechodzimy do kościoła, aby dziesiątką różańca rozpocząć Eucharystię. Wczoraj, 25.11.2016r., rozważyliśmy Słowo Boże dotyczące drzewa figowego. Ks. Grzegorz, moderator naszej wspólnoty, podkreślił podczas kazania, że każdy z nas ma być owocem drzewa figowego. To wszystko związane jest z kwitnięciem i wydawaniem owocu. Zwrócił także uwagę na posłannictwo w Ruchu, to Światło przenika Życie, a Życie ma przenikać Światło, te fundamenty nie mogą się rozdzielić. Po Eucharystii udaliśmy się na spotkania w grupach, gdzie formujemy się, każdy przed swoim stopniem.
Z racji końca roku liturgicznego, w ramach pogodnego wieczoru odbyło się karaoke. Nasze piątkowe spotkanie zakończyła modlitwa, w której zawierzyliśmy siebie Maryi, o 21:00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Kończyce Małe

W pierwszym tygodniu listopada, najstarsza grupa formacyjna w Kończycach Małych pochylała się nad tematem proroków oraz ich roli w Bożym Planie Zbawienia. Grupa animatorki Reni zastanawiała się nad tym, jak wygląda świat oraz jak zmienia się nasze podejście do życia, gdy Bóg staje się jego celem. Oaza Dzieci Bożych poświęciła swój czas na przygotowanie ozdób świątecznych.

stop view Info
/
   preview
   Album
   Photo
   Date
   Dimensions
   Filename
   File size
   Camera
   Focal length
   Exposure
   F Number
   ISO
   Make
   Views
   Comments
   ozio_gallery_fuerte

   Zebrzydowice

   W Święto Niepodległości naszej ojczyzny, odbyło się cotygodniowe spotkanie wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Zebrzydowicach. Rozpoczęliśmy od spotkania formacyjnego, które ruszyło o 15:50. Następnie udaliśmy się na wspólną Eucharystię o 17:00, gdzie w skupieniu wysłuchaliśmy Słowa Pańskiego i pokrzepiliśmy się w sakramencie Komunii Świętej. Po Mszy, według wcześniej rozdzielonych posług, przygotowaliśmy wspólną ucztę Agape i zasiedliśmy do radosnego posiłku. W ten sposób nagrodziliśmy ofiarną służbę naszej młodzieży podczas akcji sprzedaży zniczy, która miała miejsce pod koniec października oraz w uroczystość Wszystkich Świętych. Z owoców tej posługi będziemy jeszcze korzystać w przyszłości. Podczas Agape zostały ustalone szczegóły związane z przygotowywanymi przez nas jasełkami, a także podane ogłoszenia na najbliższy czas. Spotkanie podsumowaliśmy wspólnym śpiewem, który zwieńczył Apel Jasnogórski. Na kolejny tydzień nauki i pracy pobłogosławił nam nasz moderator, ks. Dariusz Suchy.

   Bielsko-Biała - Chrystusa Kóla

   11 listopada oaza młodzieżowa z parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej zorganizowała wieczór gier. Każdy wybrał to, co najbardziej lubi i w ten sposób podzieliliśmy się na kilka grup. Nie zabrakło ulubionej gry naszej wspólnoty - "Prawa dżungli".

   Andrychów - Św. Stanisława BM

   Nasza wspólnota oazowa obecnie liczy 40 osób. Moderatorem jest ks. Paweł Wawak, w tym roku pomaga nam też diakon Kamil Jurek.

   Piątkowe spotkania rozpoczynamy od najważniejszego elementu, czyli spotkania z Chrystusem podczas Eucharystii. Umocnieni Słowem Bożym i Komunią świętą udajemy się na spotkania formacyjne w pięciu grupach. Po nich czas spędzamy na tzw. pogodnym wieczorze. Wyjątkiem jest pierwszy piątek miesiąca kiedy zamiast zabaw przygotowujemy adorację Najświętszego sakramentu. Doskonalimy także nasze „anielskie” głosy podczas próby śpiewu, na której spotykamy się w czwartki.

    

   Diakonia Komunikowania Społecznego cool