88395990 233322767821778 89891165834313728 n Powoli żegnamy zimowe miesiące, wyczekując z niecierpliwością pierwszych wiosennych promieni słońca. Jednak nasi Oazowicze udowadniają, że luty wcale nie jest taki zły – wystarczy go spędzić w miłym towarzystwie i w kreatywny sposób. Zobaczcie sami!

Parafia pw. Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach

21 lutego nasze oazowe spotkanie zaczęliśmy od próby śpiewu przed Mszą. Następnie całą wspólnotą przeżyliśmy Eucharystię, po której udaliśmy się do naszych salek. W ramach spotkania ogólnego mieliśmy wykonać kreatywne zadania w kilku mniejszych grupach. Graliśmy również w integracyjną grę słowną przy herbacie i słodkościach.

Czytaj więcej: DKSowe Prześwietlenie Miesiąca - luty 2020

1 Styczniowe Prześwietlenie Miesiąca jest wyjątkowo obfite! Swoje relacje przesłało aż 5 parafii – i o to właśnie nam chodzi! Co wydarzyło się w styczniu w…

…parafii pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie?

W ramach spotkania 31 stycznia nasza oaza wybrała się do cieszyńskiego klubu młodzieżowego "Rewolucja" . Tam razem z Oazą ze Skoczowa i Oazą Dorosłych z Cieszyna wspólnie kolędowaliśmy, przy okazji korzystając ze słodkiego poczęstunku. Każdemu z zebranych śpiewanie w tak miłym towarzystwie niewątpliwie sprawiało dużą radość. Przy akompaniamencie instrumentów, na których grali nasi muzycy, wykonaliśmy kilkanaście najpiękniejszych kolęd polskich.

Czytaj więcej: DKSowe Prześwietlenie Miesiąca - styczeń 2020

Przeswietlenie Mamy nadzieję, że nowy rok pełen jest u Was dobrych momentów i spotkań (zwłaszcza z Najważniejszym). Tymczasem wróćmy jeszcze do wydarzeń minionego roku, a konkretnie do świątecznej atmosfery grudnia. Jak minął ostatni miesiąc Oazowiczom z…


…parafii pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej (Osiedle Karpackie)

20 grudnia rozpoczęliśmy nasze spotkanie od Mszy Świętej o godzinie 18:00. Następnie udaliśmy się do salek przy kościele, gdzie po krótkich przygotowaniach przeszliśmy do świętowania, rozpoczynając wigilijkę. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem, a następnie zjedliśmy ze smakiem barszcz z uszkami. Na zakończenie odśpiewaliśmy kilka kolęd, radośnie wyczekując przyjścia Pana.

Czytaj więcej: DKSowe Prześwietlenie Miesiąca - grudzień 2019