kongregacja o wspólnotach dorosłych W chłodny listopadowy weekend, w dniach 16-18 listopada 2018, delegaci z polskich diecezji, jak i zza granicy spotkali się w ramach Kongregacji Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” w Krościenku nad Dunajcem, aby rozważyć temat wspólnot dorosłych naszego Ruchu.
W tym czasie uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii przy grobie ks. Franciszka Blachnickiego, spotkaliśmy się w małych grupach, mogliśmy wysłuchać konferencji, a także brać udział w panelach dyskusyjnych.


Dla mnie olbrzymim odkryciem podczas tej Kongregacji było to, że w Polsce i poza jej granicami istnieje ponad 100 Wspólnot Dorosłych Ruchu Światło-Życie! Fakt ten pokazuje potrzebę powstawania miejsc, gdzie mogą formować się osoby, które jeszcze nie znalazły swojego miejsca w naszym Ruchu czy w ogóle w Kościele lub chcą kontynuować formację, ale za bardzo nie wiedzą jak i gdzie to zrobić ze względu chociażby na swój wiek. Ważnym też przypomnieniem było to, że nie można jedynie służyć, ponieważ każdy potrzebuje wspólnoty, w której będzie mógł wzrastać bez względu na wiek, powołanie czy etap formacji.
W naszej diecezji zapraszamy dorosłych, którzy szukają miejsca formacji w naszym Ruchu, do wspólnot dorosłych w Bielsku-Białej, Cieszynie, Istebnej, Oświęcimiu i Skoczowie.
Więcej informacji o kongregacji można znaleźć na stronie oaza.pl: http://www.oaza.pl/kongregacja-o-wspolnotach-doroslych/

Za ten czas – Chwała Panu!


Agnieszka