sa aa W ten weekend odbyła się kolejna sesja Studium Animatora i pierwsza w tym roku Akademia Animatora. Na naszym Instagramie mogliście śledzić na bieżąco co się u nas działo. Teraz zapraszamy Was do poznania relacji naszych uczestników. Przeczytajcie w jakich spotkaniach tematycznych uczestniczyła Daria na Studium i jakie cechy idealnego animatora poznała Julka na Akademii.

 

W dniach 15-16 października w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej odbyła się druga już w tym roku formacyjnym sesja Studium Animatora, równocześnie odbywała się pierwsza sesja Akademii Animatora. W sumie zebrało się ponad 60 osób, co sprawiło nam ogromną radość, że mogliśmy się spotkać w tak dużym gronie. Tematyką roku I Studium było „Słowo Boże”, natomiast rok II skupił się na  „Nowej Kulturze”.Nasze spotkanie  tradycyjnie rozpoczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu, dzięki czemu każdy mógł  się wyciszyć i wejść w skupieniu w czas formacji. Cały sobotni dzień obfitował w interesujące konferencje, spotkania w grupach, które przyniosły nam wiele inspiracji. Centralnym punktem naszego spotkania była  wspólna Eucharystia. Mieliśmy także okazję wziąć udział w warsztatach psychologicznych oraz otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek dotyczących pracy z konspektami, które niewątpliwie pomogą nam w prowadzeniu spotkań w naszych lokalnych wspólnotach. Nie zabrakło również wspólnych rozmów przy kawie, dzięki czemu mieliśmy okazję wzajemnie lepiej się poznać.  Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową w intencji misji. Dla pogłębienia integracji chętni mogli pozostać i poświęcić trochę  wieczornego czasu na wspólne gry planszowe.

 Już teraz z niecierpliwością czekamy na spotkanie na kolejnym Studium, które odbędzie się 5-6 listopada.

 

Daria

 

16 października  spotkaliśmy się na pierwszej sesji Akademii Animatora w parafii św. Pawła Apostoła. Wzięły w niej udział osoby po drugim stopniu ONŻ, które w większości pełnią już funkcję animatora w swoich parafiach. Zaczęliśmy wspólną modlitwą i Namiotem Spotkania razem z uczestnikami Studium Animatora. Było nas wszystkich razem ponad 50 osób! Mieliśmy okazję posłuchać ciekawych konferencji o roli Ruchu Światło-Życie w budowaniu Nowego Człowieka, a także o tym jak samemu formować się ku dojrzałości. Uczestniczyliśmy także w warsztatach jak przeprowadzać spotkania i planować pogodne wieczory. Podczas pracy w grupach znaleźliśmy cechy „idealnego animatora” i jaka jest jego rola w posługiwaniu innym. Nie zabrakło również Eucharystii oraz Szkoły Modlitwy, na której skupiliśmy się na osobistej relacji z Bogiem. Był to niezapomniany czas, w którym mogliśmy poznać starszych animatorów i ich doświadczenia. Świetnie było się zobaczyć ze znajomymi z rekolekcji i miło spędzić sobotę. Całość zakończyliśmy różańcem odmówionym w 6 językach.  Zapraszamy na drugą sesję Akademii Animatora, która odbędzie się w styczniu.

 

Julia Kubicka

 

ozio_gallery_nano