com2021 Centralna Oaza Matka, to czas w którym szczególnie możemy doświadczyć jedności naszego Ruchu, czuwając na modlitwie z jego członkami z całej Polski. Nasze wigilijne trwanie rozpoczęła Msza Święta na której to, między innymi, zastanawialiśmy się jak można zostać napełnionym Duchem Świętym oraz jak wcielać to w życie, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Następnie po Mszy odbyło się czuwanie, gdzie przyzywaliśmy Ducha Świętego, wielbiliśmy i czekaliśmy na Jego przyjście do naszych serc. Pomimo zimna, nasze modlitwy ożywiał Jego ogień.

Niedzielną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczęliśmy poranną jutrznią. To właśnie w czasie tego nabożeństwa wielu animatorów z całej Polski, w tym pięć osób z naszej diecezji, przyjęło błogosławieństwo do posługi oraz krzyż animatorski. Całość zakończyliśmy uroczystą Eucharystią z rozesłaniem Oaz.

Ten cudowny Boży czas, w którym mogliśmy doświadczyć wspólnoty i jedności był nam wszystkim bardzo potrzebny. Teraz, kiedy już nic nie będzie wyglądało tak samo, była to bardzo pokrzepiająca namiastka normalności. Za to wszystko niech będzie Chwała Panu!

Paulina Szostok

ozio_gallery_nano