191111 ORAR Ist Bańska Wyżna 2
Od 07-11 listopada 2019r,  dane nam było przeżywać rekolekcje ORAR Ist w Bańskiej Wyżnej. Nasza wspólnota liczyła 15 par małżeńskich, prowadzonych przez pary animatorskie, oraz dwadzieścia dzieci, nad którymi czuwała diakonia wychowawcza. Wspólnotę prowadził moderator ks. Jakub Studziński wraz z parą moderatorską Marią i Janem Michałek.

Czytaj więcej...

IMG 1357
Świadectwo, ORAR II Zakopane, 7-11.11.2019, moderator - ks. Jacek Moskal, para prowadząca - Grażyna i Zbigniew Nizio

Decyzję o wyjeździe na rekolekcje podjęliśmy bardzo spontanicznie. Będąc na wakacyjnym wyjeździe na kempingu, zadzwoniła do nas znajoma z Domowego Kościoła mówiąc, iż zaplanowane są rekolekcje i czy  bylibyśmy chętni. Oprócz miejsca i daty nie wiedzieliśmy wiele o temacie, ponieważ w tym momencie skrót nic nam mówił. Obydwoje czuliśmy jednak potrzebę zrobienia czegoś co umocniłoby nasze małżeństwo. Niewiele się zastanawiając w telefonie wypełniliśmy kartę zgłoszeniową i wysłaliśmy ją, czując w sercu ogromną radość. 

Czytaj więcej...

DSC 7321
W sobotę 19 października w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Konferencje i homilie wygłosił Ks. dr Paweł Mielecki. Wielką radością są nowe małżeństwa, które zostały w tym dniu uroczyście włączone do wspólnoty Domowego Kościoła. Bóg zaplać wszystkim kapłanom i rodzinom uczestniczącym w tym spotkaniu oraz całej żywieckiej wspólnocie, która ten dzień przygotowała.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...

 

IMG 20190816 115932      
Jesteśmy małżeństwem od dwudziestu lat i mamy czwórkę dzieci, które są w różnym przedziale wiekowym. Patrząc obecnie na nasz długoletni staż małżeński mogę stwierdzić, że dopiero od niedawna nasze małżeństwo wygląda zupełnie inaczej. Pisząc "inaczej" mam na myśli pozytywną stronę tej metamorfozy. W naszym życiu zmieniło się bardzo dużo, choćby sposób patrzenia na mojego męża, który dalej ma jakieś wady (zalety oczywiście też) nad którymi cały czas pracuje. Zmienił się mój ogląd na te jego niedoskonałości i niedociągnięcia, które były i będą, jestem o tym przekonana w stu procentach.

Czytaj więcej...

Podkategorie