Droga Wspólnoto!

Ze względu na sytuację panującą w Polsce i na całym świecie jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczną pielgrzymkę Domowego Kościoła do Kalisza w takiej formie, jak to było dotychczas, czyli z naszą fizyczną obecnością w Sanktuarium Świętego Józefa w dniu 16 maja.

Pragniemy jednak w tym dniu być razem – stąd prosimy, nie wykreślajcie tego wydarzenia z kalendarza. Pielgrzymka przybierze inną formę: przewidziana konferencja będzie dostępna dla wszystkich do odsłuchania (a może i obejrzenia), akt zawierzenia św. Józefowi też będzie miał miejsce, ale w naszych rodzinach,…

O wszystkich planowanych elementach będziemy informować bliżej tego spotkania. Ufamy, że św. Jan Paweł II, w którego słowa w szczególny sposób chcieliśmy się wsłuchać w czasie tego spotkania, będzie czuwał nad naszymi rodzinami i wskazywał drogę do świętości.


Rodzinom z diecezji kaliskiej oraz filii krakowskiej, które w tym roku w szczególny sposób miały podjąć posługę w Kaliszu, bardzo dziękujemy za gotowość służenia, ale na ten rodzaj posługi trzeba będzie poczekać rok
😊

Katarzyna i Paweł Maciejewscy

para krajowa DK

Diecezjalna

 

Drogie Rodziny Domowego Kościoła,
od 20 marca 2020 r. do odwołania w Polsce wprowadzono stan epidemii, mający ograniczyć rozszerzenie się koronowirusa, który jest śmiertelnym zagrożeniem dla człowieka.
Wprowadzony stan epidemii, a także wcześniejsze obostrzenia związane z szalejącym wirusem przełożyły się na kalendarz pracy rocznej Ruchu Światło-Życie. Szereg zaplanowanych wydarzeń już się nie odbyło, a inne, jak wiemy, już też się nie odbędą.

Czytaj więcej...

IMG 20200301 140817 W ostatni weekend lutego odbyła się kolejna, coroczna Oaza Modlitwy rejonu Cieszyńsko-Wiślańskiego. Tym razem spotkaliśmy się w Szczyrku, u ojców Salezjanów, w nowo wyremontowanym Salezjańskim Domu Duchowości na Górce. W gronie 20 małżeństw wraz z księdzem Jakubem Studzińskim przeżywaliśmy rekolekcje na temat przebaczenia „Przebaczenie – ku życiu w obfitości”. Nasze spotkanie prowadzili Edyta i Jarosław Myśliwscy z Tarnowskich Gór. „Jak Pan przebaczył wam, tak i wy” (Kol 3, 13b) – słowa, które powinny brzmieć w każdym, kto chce żyć w zgodzie z Bogiem, bliźnimi i samym sobą.

Czytaj więcej...