sDSC 1499 Para diecezjalna DK Grażyna i Zbigniew Niziowie z moderatorem diecezjalnym DK księdzem Jackiem Moskalem zorganizowali 8 lutego br. spotkanie dla małżeństw prowadzących rekolekcje dla Naszej Diecezji. Obecni byli: kapłani, diakonia rekolekcyjna, moderatorzy rekolekcji, skarbnicy oraz para diecezjalna. Spotkanie rozpoczęliśmy nabożeństwem w kościele p.w. Świętego Krzyża w Żywcu , uczestnicząc w Eucharystii koncelebrowanej przez ks. Jacka Moskala i ks. Marcina Stopkę, a homilię wygłosił ks. Jacek Moskal.

Czytaj więcej...

PHOTO 2020 01 14 19 22 44 "Modlitwa w drewnie"
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia ekspozycji rzeźb autorstwa 
Bolesława Ścigi w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku - Białej od 14 stycznia - 28 lutego 2020 r. Bolesław wraz z żoną Anną od 30 lat należą do Gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło - Życie przy parafii św. Macieja w Andrychowie. Tam mieszka  artysta i  w wolnych od pracy zawodowej chwilach realizuje swoje twórcze pasje. Specjalizuje się w tematyce sakralnej. Można śmiało powiedzieć, że jego rzeźby są "cichą modlitwą dłutem". W naszym domu mamy sporo jego prac:  m.in. muzykujące anioły, Chrystusa Miłosiernego, sceny biblijne - "Wesele w Kanie Galilejskiej",  "Czterech Jeźdźców z Apokalipsy św. Jana", wizerunki świętych. Wielu oazowiczów posiada płaskorzeźbę Świętej Rodziny oraz mające indywidualny charakter i niezwykle ekspresyjne figury Chrystusa Ukrzyżowanego. Obecna wystawa jest podsumowaniem Jego artystycznych dokonań. Warto ją zobaczyć. 

Asia i Tadeusz Bury


Czytaj więcej...

IMG 20200118 192923 1

Ach, co to był za bal !

Jak co roku członkowie DK z rejonu andrychowsko-kęckiego mieli okazję do wzięcia udziału w balu karnawałowym w Roczynach. 18 stycznia ponad sto osób zgromadziło się w sali remizy strażackiej, aby spędzić czas na wspólnej bezalkoholowej zabawie. Gospodarzami balu była nasza nowa para rejonowa, Asia i Tadziu Burowie, którzy w roli organizatora sprawdzili się wyśmienicie.

Czytaj więcej...

83290193 547185155880179 4449843108024156160 dd

 

Droga Wspólnoto Domowego Kościoła,

właśnie minęło kolejne krajowe spotkanie odpowiedzialnych Domowego Kościoła.

Spotkanie miało miejsce w Zduńskiej Woli – miejscu urodzenia św. Maksymiliana Kolbego i odbyło się w dniach od 17-19.01.2020 r. Był to dobry czas modlitwy, spotkania, rozmów, czas trwania przed Bogiem i z Bogiem, czas budowania odpowiedzialności za wspólnotę Domowego Kościoła.

Czytaj więcej...