DSC 3890

W niedziele 22 sierpnia 2021 roku, w Rycerce Górnej zakończyły się nasze piętnastodniowe rekolekcje I st. dla małżeństw Domowego Kościoła. Wspólnie przeżywało ten wyjątkowy czas 19 rodzin niemal z całej Polski. Były rodziny z Poznania, Warszawy, Szczecina, Koła, Oświęcimia, Zabrza, Andrychowa, Bielska-Białej, Koniakowa, Wisły i Żywca. Ta różnorodność bardzo nas ubogacała i otwierała na siebie . Pod troskliwym okiem gospodarzy tych rekolekcji, a byli nimi para moderatorska Marysia i Janusz Michałek oraz ks. moderator Wojciech Nowak. Mieliśmy to szczęście ,że przeżywali z nami ten święty czas diakon Adrian i diakon Tomek ,którzy głosili nam Słowo Boże i wspierali diakonię wychowawczą . Każdego dnia stawaliśmy wspólnie do odkrywania cudu wielkiej Miłości, jaką obdarzył na Bóg.

Rekolekcje Oazy Rodzin – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Życie – są dla mnie, dla nas zawsze błogosławieństwem. Z decyzją o przeznaczeniu 17 dni na taki wyjazd zawsze wiążą się trudności – najczęściej tylko w naszej głowie – jednak już w trakcie okazuje się, że tu właśnie jest spokój, oaza, której tak bardzo potrzebuję, pragnę i nie mogę bez niej żyć.

image0 Po raz drugi rodziny DK z rejonu Andrychów przeżywały Oazę Modlitwy w Szczyrku u stóp Maryi Królowej Polski. Tym razem temat przewodni brzmiał „ Jak zobowiązania pozwalają pięknie żyć w małżeństwie”. Naszym duchowym przewodnikiem był ksiądz Robert Szymocha. Gościliśmy także ks. Jacka Moskala - diecezjalnego moderatora DK. Na zaproszenie odpowiedziało 19 rodzin oraz Joanna Siwek i Grazynka Mikołajek, pełniące posługę wychowawczą. 
Chwała Panu za ten błogosławiony czas. Joanna i Tadeusz Bury

IMG 20210802 155442 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

 

(Daria)

Mam na imię Daria, wraz z Mężem Jakubem i czwórką naszych dzieci przeżywamy rekolekcje III stopnia w Krakowie.

Z Ruchem Światło życie jesteśmy związani od kilkunastu lat. Najpierw w Oazie Młodzieżowej, a po ślubie w Domowym Kościele