DSC 3890

W niedziele 22 sierpnia 2021 roku, w Rycerce Górnej zakończyły się nasze piętnastodniowe rekolekcje I st. dla małżeństw Domowego Kościoła. Wspólnie przeżywało ten wyjątkowy czas 19 rodzin niemal z całej Polski. Były rodziny z Poznania, Warszawy, Szczecina, Koła, Oświęcimia, Zabrza, Andrychowa, Bielska-Białej, Koniakowa, Wisły i Żywca. Ta różnorodność bardzo nas ubogacała i otwierała na siebie . Pod troskliwym okiem gospodarzy tych rekolekcji, a byli nimi para moderatorska Marysia i Janusz Michałek oraz ks. moderator Wojciech Nowak. Mieliśmy to szczęście ,że przeżywali z nami ten święty czas diakon Adrian i diakon Tomek ,którzy głosili nam Słowo Boże i wspierali diakonię wychowawczą . Każdego dnia stawaliśmy wspólnie do odkrywania cudu wielkiej Miłości, jaką obdarzył na Bóg.

W czwartym dniu, każdy z nas napisał list do Pana Jezusa, oddając się Jemu na wyłączność i obierając Go sobie za Pana i Zbawiciela.

Każdy dzień przynosił wiele radości i wzruszeń, dobra i bożej miłości nam wszystkim. Całymi rodzinami zaangażowaliśmy się w inscenizację betlejemskiej szopki, przeżywając dzień Bożego Narodzenia. Była też droga krzyżowa z rozważaniami stacji napisanymi przez uczestników rekolekcji, a uroczystym śniadaniem wielkanocnym uczciliśmy Zmartwychwstanie Pańskie.

W parafialnym kościele w Rycerce Górnej odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w pięknej, uroczystej atmosferze, patrząc sobie głęboko w oczy, małżonkowie, niejednokrotnie we łzach, znowu przyrzekali sobie miłość. Nie sposób wymienić wszystkiego, czego doświadczyliśmy w czasie tych dni…

To był piękny, błogosławiony dla nas czas, pełen pokoju i wielkiej radości z bycia we wspólnocie ludzi, którzy pragną zbliżać się do Boga i szukać Jego dróg. Bogu niech będą dzięki, że to właśnie tam w Rycerce nas zgromadził i z mocą w nas działał. Niech będzie uwielbiony za wszystko dobro, które wypłynęło w czasie tych rekolekcji i za wszystkie owoce które one przyniosą.

Irka i Wojtek