Rekolekcje Ewangelizacyjne 21-22 XI

21-22 Listopada Kęty

Spotkanie DKS! Zapraszamy!

11.10.2020r. ONLINE!!!

Piosenka Roku OŻK 2020/21

Cały rok formacyjny!

   

 

 Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem moderatora diecezjalnego księdza Ryszarda Piętki na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego pod hasłem "Dojrzałość w Chrystusie".
  1. Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Raz jeszcze bardzo dziękuję wszystkim, którzy w czasie wakacji podjęli się przygotowania i prowadzenia spotkań rekolekcyjnych oraz innych inicjatyw formacyjnych w parafiach naszej diecezji. Dziękuję również wszystkim uczestnikom.
  2. Na naszej diecezjalnej stronie internetowej zostało opublikowane kalendarium Ruchu Światło-Życie na ten rok. Proszę o uwzględnianie go przy planowaniu wydarzeń parafialnych.
  3. W tym roku będziemy przeżywali 100. rocznicę urodzin Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Bardzo proszę, by we wszystkich parafiach, w których działają wspólnoty Ruchu Światło-Życie, postarać się o uroczystą Eucharystię w intencji Jego beatyfikacji 24 marca 2021 r. lub w jedną z niedziel najbliższych tej dacie. Więcej informacji o planowanych obchodach podam w późniejszym terminie.
  4. Ponieważ w tym roku Oazy wakacyjne nie mogły się odbyć, tym bardziej zachęcam do jak najpełniejszego podjęcia formacji w ciągu roku, oczywiście przy zachowaniu zasad dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.
  5. Dołożymy wszelkich starań, by w czasie przyszłorocznych wakacji zorganizować Oazy wyjazdowe, choć ostateczna decyzja będzie oczywiście zależna od sytuacji epidemiologicznej. Uczestników Oazy Nowej Drogi niezależnie od udziału w tegorocznych spotkaniach rekolekcyjnych zaproszę do udziału w rekolekcjach wakacyjnych zgodnie z wiekiem. Uczniów szkół średnich, którzy ze względu na pandemię nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach wakacyjnych Oazy Nowej Drogi, proszę o podjęcie formacji przed 1 stopniem Oazy Nowego Życia (tzw. 4 spotkań nad Ewangelią wg św. Łukasza i 8 nad Ewangelią wg św. Jana). Uczestników, którzy w czasie wakacji brali udział w spotkaniach rekolekcyjnych opartych na Oazie Nowego Życia 1, 2 i 3 stopnia zachęcam do dalszego kontynuowania formacji. W następne wakacje szczególnie będzie nam leżało na sercu, by na rekolekcje wyższego stopnia pojechali ci - i tylko ci - którzy formowali się w ciągu roku!
  6. W związku z tym proszę o kontakt tych z Was, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie kontynuować formacji w swoich parafiach (przede wszystkim ze względu na brak animatorów). Będziemy starali się szukać jakichś rozwiązań, by każdy miał możliwość podjęcia dalszej formacji.
  7. W razie pytań lub uwag proszę o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w inny sposób.

Życzę światła Ducha Świętego i opieki Niepokalanej na ten rok formacyjny.

ks. Ryszard Piętka