Zapraszamy na Noworoczną Oazę Modlitwy!

Dzięgielów k. Cieszyna, 30.12.2021-01.01.2022

Bal bezalkoholowy im. ks. Franciszka Blachnickiego

Koniaków, 05.01.2022 r.

Adwentowe Dni Wspólnoty

A kiedy w Twoim Rejonie jest DW? Sprawdź tutaj!

Historia Gedeona

Rusza nowy cykl adwentowy!

Synod w Ruchu

31.12.2021 

Konkurs na znak roku OŻK 2022/23

Pierwszy etap do 31.12.2021r.

Materiały do formacji permanentnej 2021/2022

Do pobrania!

   

 

saw

 

 

23 maja odbyło się unikatowe wydarzenie. Animatorzy wielu roczników spotkali się bowiem (online oczywiście!) na Studium Animatorów Wszechczasów. Przewodził im temat „Dojrzałość w Chrystusie”. SAW był wprowadzeniem do Centralnej Oazy Matki, która będzie transmitowana z Krościenka już za tydzień w sobotę. A co dokładnie się działo? Przeanalizujmy plan tego wydarzenia:

Jutrznia – modlitwa całego Kościoła. Codziennie członkowie naszej diecezjalnej wspólnoty wspólnie odmawiają jutrznię online (tutaj informacja). Nie inaczej było dzisiaj. W końcu trzeba dobrze zacząć dzień!

Konferencja – o różnych wymiarach dojrzałości opowiadał nam ksiądz Ryszard Piętka. Wiele jeszcze przed nami pracy nad sobą, oj wiele!

Spotkanie formacyjne – w grupach wedle roczników. Temat spotkania brzmiał: „Jak dążyć do świętości w czasach epidemii?” Na podstawie adhortacji „Gaudete et exultate” rozmawialiśmy o średniej klasie świętości.

Pogodny wieczór – przed południe. Kto bogatemu zabroni! Żeby animatorom nie było przykro, odwiedzili oni ośrodek w świętym Pawle. Ale nietypowo, gdyż… biorąc udział w escape roomie! To dopiero były emocje!

To był niezwykle owocny czas. Chyba nie można było lepiej spędzić tego przedpołudnia. Znalazła się chwila zarówno na formację, jak i na zabawę i luźne pogawędki. Animatorzy już dopytują się, kiedy kolejne takie spotkanie…