Zapraszamy na Noworoczną Oazę Modlitwy!

Dzięgielów k. Cieszyna, 30.12.2021-01.01.2022

Bal bezalkoholowy im. ks. Franciszka Blachnickiego

Koniaków, 05.01.2022 r.

Adwentowe Dni Wspólnoty

A kiedy w Twoim Rejonie jest DW? Sprawdź tutaj!

Historia Gedeona

Rusza nowy cykl adwentowy!

Synod w Ruchu

31.12.2021 

Konkurs na znak roku OŻK 2022/23

Pierwszy etap do 31.12.2021r.

Materiały do formacji permanentnej 2021/2022

Do pobrania!

   

sdm W miniony weekend nie mogliśmy narzekać na nudę. Oprócz DWDD odbywającego się
w Częstochowie oraz dyskoteki Andrzejkowej na Leszczynach, z salek przy kościele św. Pawła w Bielsku można było usłyszeć wydobywający się dźwięk gitar i śpiew. To właśnie tam Diakonia Muzyczna poprowadziła warsztaty, których zwieńczeniem była oprawa muzyczna niedzielnej Eucharystii w Aleksandrowicach z okazji Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Zachęcamy do lektury relacji z tego wydarzenia, którymi dzielą się z nami Wojtek i Paula.

„Spotkanie Diakonii Muzycznej rozpoczęło się w piątek 19.11 o godzinie 21:00 w kościele Świętego Pawła w Bielsku-Białej. Aby dobrze przeżyć ten czas wspólnie odmówiliśmy nieszpory. Mieliśmy spędzić wspólnie kilka nocy. Podzieliliśmy się więc między sobą na pokoje i poszliśmy spać. Czekały nas bowiem ciężkie dni przygotowań.

Sobota rozpoczęła się od jutrzni i śniadania. Wszystkie obowiązki wykonywaliśmy razem, co jeszcze bardziej pogłębiało braterską więź między nami. Sprawnie przeszliśmy więc do prób, które były prowadzone w niezwykle profesjonalny sposób. Rozgrzanie swojego ciała to kluczowy element układanki, podzielenie się na głosy oraz wyjaśnienie każdej nuty od deski, do deski. Początki nie były łatwe, ale wraz z upływem czasu, czuliśmy się znacznie pewniej, co wpływało na jakość finalnego brzmienia.

Pomiędzy próbami przyszedł czas na najważniejszą część dnia, Mszę Świętą. Każdy z nas był świadom dla kogo jest to całe przedsięwzięcie, dla kogo pragniemy śpiewać i kogo najbardziej podziwiamy. Po wspólnej mszy zjedliśmy obiad i wzięliśmy się do dalszej pracy. Progres był coraz większy, choć nie brakowało uczucia zmęczenia wynikającego z intensywności naszych zmagań. Nadszedł wieczór, utrudzeni długim dniem udaliśmy się więc do kaplicy na wspólną adorację. Była to modlitwa dziękczynna, w stu procentach spontaniczna. Wychwalaliśmy Boga śpiewem i naszym zachwytem nad jego czynami, które dokonywały się w naszym życiu. Dodało nam to więcej sił na niedzielę, zwieńczenie naszej pracy. Po zakończonej adoracji przyszedł czas na chwilę wytchnienia. Jedni wspólnie grali na gitarach, inni w planszówki,
a jeszcze inni postanowili wcześniej pójść spać.

Nadeszła niedziela Chrystusa Króla. Był to dzień, w którym mieliśmy wspólnie zaśpiewać na Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Kolbe w Aleksandrowicach. Całemu wydarzeniu przewodniczył biskup ordynariusz Roman Pindel. Przed tym wszystkim rozpoczęliśmy jednak dzień od jutrzni. Zjedliśmy śniadanie, obiad i przeprowadziliśmy próbę generalną. Wszyscy byliśmy dumni z rezultatów, pozostało jedynie nie ulec stresowi. Wyruszyliśmy do kościoła, w którym miało się wszystko zakończyć. Przed Mszą Świętą mieliśmy okazję wysłuchać zespołu "Anti Babylon System". Po wspaniałym pokazie nadszedł czas na najważniejszą część weekendu, Mszę Świętą.

Wspaniale było móc uczestniczyć w całym tym przedsięwzięciu. Wychwalaliśmy Boga radosnym śpiewem, każdy z nas bowiem zdawał sobie sprawę z tego, że śpiew jest drugą modlitwą, jej integralną częścią. Pożegnaliśmy się i każdy z nas wyruszył w swoją stronę. Wróciliśmy z nową siłą do zmagań z trudami codzienności. Ten weekend był iście niezwykły.”

Wojtek Holisz

„Warsztaty trwały od 19-22.11.2021, w tym czasie odbyliśmy wiele prób, które były bardzo ciekawe. Byliśmy podzieleni na głosy
i podobało mi się to, że Jola, nasza prowadząca, miała indywidualne podejście do każdego z nich. Nawet kiedy mieliśmy czas wolny, nie traciliśmy go i ciągle śpiewaliśmy. Warsztaty były poświęcone przygotowaniu do prowadzenia śpiewu w Aleksandrowicach z okazji Uroczystości Chrystusa Króla i Światowego Dnia Młodzieży Diecezji, obchodzonego do tej pory co roku w Niedzielę Palmową. Podczas warsztatów bardzo urzekła mnie myśl z wieczornej adoracji: "Chwalmy Pana, bo mu się to należy.” Za ten niesamowity czas Chwała Panu! „

Paula Kubieniec

ozio_gallery_nano