Zapraszamy na Noworoczną Oazę Modlitwy!

Dzięgielów k. Cieszyna, 30.12.2021-01.01.2022

Bal bezalkoholowy im. ks. Franciszka Blachnickiego

Koniaków, 05.01.2022 r.

Adwentowe Dni Wspólnoty

A kiedy w Twoim Rejonie jest DW? Sprawdź tutaj!

Historia Gedeona

Rusza nowy cykl adwentowy!

Synod w Ruchu

31.12.2021 

Konkurs na znak roku OŻK 2022/23

Pierwszy etap do 31.12.2021r.

Materiały do formacji permanentnej 2021/2022

Do pobrania!

   

dwdd W minioną sobotę (20.11) w Domu Ruchu Światło-Życie w Częstochowie odbył się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych. Wydarzenie zgromadziło odpowiedzialnych i członków diakonii z dziewięciu diecezji wchodzących w skład śląskiej filii Ruchu, a także kapłanów i przedstawicieli filialnego kręgu Domowego Kościoła. W sumie przybyło około 80 osób. W związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka synodem, przewodnim tematem tegorocznego Dnia Wspólnoty była synodalność Kościoła.

 

Celebracja dnia rozpoczęła się od modlitwy porannej - jutrzni. Podczas Namiotu Spotkania uczestnicy podjęli refleksję nad dziesięcioma pytaniami synodalnymi. Okazją do dyskusji i podzielenia się przemyśleniami były późniejsze spotkania w grupach tematycznych. Podejmowane tematy dotyczyły m. in. roli dialogu w działalności Kościoła, znaczenia celebracji Eucharystycznej i modlitwy, relacji ekumenicznych, miejsca dla osób wykluczonych oraz stosunków pomiędzy Kościołem a całością społeczeństwa. 

Centralnym punktem programu była sprawowana we wspólnotowym gronie Eucharystia. Bardzo owocne okazały się również spotkania w zespołach diakonijnych. Stworzyły one przestrzeń do wymiany doświadczeń zebranych w ciągu całorocznej pracy oraz zgłaszania sugestii mających na celu udoskonalenie pełnionej posługi. Równolegle odbywało się spotkanie kręgu filialnego DK.

W trakcie podsumowania DWDD przedstawiciele grup tematycznych zreferowali zebrane wcześniej odpowiedzi na pytania synodalne. Po nieszporach i wspólnej wieczerzy uczestnicy rozjechali się do domów.

śpiewDWDD

podsumowanieDWDD

obiadDWDD

Zdjęcia: © Marek Nackowski, Częstochowa 2021
Udostępnianie na zasadach OLP 1.0