Od dłuższego czasu pojawiały sie propozycje i pytania: Jak by to było, gdyby moderator diecezjalny był delegowany do Ruchu bez obowiązków wikarego?.

Właśnie startuje akcja, która ma być pierwszym krokiem do tego celu. Zakładany jest fundusz, z którego pokrywane będą koszty podejmowanych przez moderatora diecezjalnego zadań w ramach posługi dla diecezji i Ruchu „Światło-Życie”. Funkcja moderatora diecezjalnego a zarazem filialnego wiąże się z dużą ilością spotkań na szczeblu krajowym, filialnym, diecezjalnym czy rejonowym. Do tego dochodzi cały szereg prowadzonych rekolekcji w ciągu roku formacyjnego. Każdy z nas z pewnością chętnie widziałby moderatora diecezjalnego również na różnych ciekawych wydarzeniach w naszych parafiach czy wspólnotach. Posługa moderatora to nie tylko koszty wyjazdów i pobytów, lecz również przygotowywanych materiałów czy używanych środków przekazu. 

Pracujacy oazowiczu jeśli chcesz podjąć się wspólnego dzieła szerzenia Ruchu rękami (kołami) moderatora złóż deklarację wsparcia finansowego. Zadeklarowane kwoty nie muszą być duże - ważne by wpływały regularnie.  

Wypełnij formularz. Wyślij, działaj.

Deklaracje są nadal zbierane!

 Deklaracja dostępna na stronie w zakładce "Do pobrania" (Dokumenty) lub TUTAJ.