ze Wspólnoty Rejonu Andrychów – Kęty, kręguw Parafii św.Macieja wAndrychowie.

Prawie 80 lat temu 7 października przyszedł na świat Stanisław Wądrzyk, w Święto Matki Bożej Różańcowej, której całe życie był gorącym czcicielem.
Stasia poznaliśmy trzydzieści lat temu. Odszedł do domu Ojca w piątek 25 sierpnia 2017 roku.

Będąc pielgrzymem na ziemi zawsze myślał o zbawieniu duszy, zarówno swojej jak i bliźnich. Zawsze uśmiechnięty, lekko zakłopotany i pokorny. Tak, uderzała nas w nim zawsze jego ogromna pokora do ludzi i otaczającego świata. Stasiu jako ojciec dużej rodziny był dla nas wzorem ojcostwa. Nasz przyjaciel, bo tak możemy mówić o nim, był bardzo wymagajacy w kwestiach wiary zarówno w stosunku do siebie jak i nas, będących przez wiele lat w jednym kręgu Oazy Rodzin.

Lata mijały, a On zawsze był rozradowany i wielbiący Boga,nie tylko słowem, ale całym sobą, swoim życiem , swoją postawą godną naśladowania. Życie przynosiło choroby, z których Stasiu się podnosił, ale one zostawiały na nim piętno. Pomimo, iż ciało czasami odmawiało mu posłuszeństwa, to jego duch był gorącej wiary, nadziei i miłości. Takiego Go zapamiętamy – człowieka, który całe swoje życie i życie swoich bliskich zawierzył Bogu Ojcu Wszechmogącemu. Zawsze i wszędzie szukał Jego Oblicza. Był też wielkim orędownikiem Matki Najświętszej – tak pięknie potrafił o Niej mówić i do Niej się modlić. Różaniec był jego nieodłącznym towarzyszem.

Stanisławie jesteś w naszych sercach, w naszej pamięci i wierzymy, że będziesz nas wspierał na naszej drodze jeszcze tu pielgrzymujących na ziemi Twoich przyjaciół. Stasiu nie mówimy żegnaj tylko do zobaczenia.

Siostry i bracia z II kręgu Oazy Rodzin Parafii Świętego Macieja w Andrychowie.