DSC00314

 W dniu 21 kwietnia 2018 roku w Częstochowie odbył się wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych w ramach filii śląskiej. Reprezentanci diakonii diecezjalnych rozpoczęli spotkanie o godzinie 8:00 tradycyjną już jutrznią. Podczas tej modlitwy rozważaliśmy temat umierania dla Pana. Był on dla nas wskazówką, jak z radością odkrywać powołanie.

 

Podczas konferencji moderator filialny ks. Ryszard Piętka przywołał referat programowy moderatora generalnego ks. Marka Sędka odnoszący się do tematu roku "Młodzi w Kościele". Zaznaczył, że pochylanie się nad tematem związane jest z troską całego Ruchu o gałąź młodzieżową. Konferencja w dużej mierze była poświęcona rozważaniu, jak być zdrowym i mądrym człowiekiem we współczesnym świecie.
Podczas spotkań w diakoniach również pochylaliśmy się nad tematem roku. Dzieliliśmy się projektami i inicjatywami, jakie w tej przestrzeni planujemy bądź już realizujemy.
Wisienką na torcie była słowo wygłoszone podczas nieszporów. Usłyszeliśmy wtedy, że w naszej posłudze musimy być gotowi do poświęceń, co może być bardzo trudne i bolesne, ale taka jest droga, jaką nam pokazał Chrystus.