rekolekcje g Wisła 25-27 XI 2016r.

Szczęść Boże,

W dniach 25-27 listopada br. uczestniczyliśmy w rekolekcjach ewangelizacyjnych dla małżeństw sakramentalnych w ośrodku „Idylla” w Wiśle. Wybraliśmy się na te rekolekcje w nadziei na pogłębienie naszej relacji z Panem Bogiem, odnalezienie Go w naszym codziennym życiu.

Czas tych rekolekcji pozwolił nam zatrzymać się na chwilę, oderwać od codziennych obowiązków i na nowo pochylić się nad naszą wiarą, odkryć na nowo prawdy, które przecież znamy dzięki naszym rodzicom oraz z nauczania Kościoła.

Jednym z największych naszych odkryć na tych rekolekcjach, było to, że Dekalog w Piśmie Świętym nie ma formy nakazów tzn. trybu rozkazującego – jak najczęściej uczymy się na katechezie, czyli „… nie kradnij, nie zabijaj, ...”. Dekalog jest czasu przyszłego tzn. przyjmuje formę obietnic, czyli „… nie będziesz zabijał, nie będziesz kradł, ...”. Zrozumieliśmy, że Bóg nie tylko nie nakłada na nasze barki ciężkiego brzemienia przestrzegania litery prawa, ale więcej, daje nam obietnice, że jeśli wejdziemy z nim w przymierze to On spełni je, tzn. wypełni tych dziesięć obietnic w naszym życiu. Jeżeli będziemy należeć do Boga, to Dekalog urzeczywistni się w naszym życiu.

Bardzo cenne dla nas były także świadectwa osób, które chciały się podzielić z nami swoim życiem i tym w jaki sposób doświadczają w nim Bożej miłości.

Te rekolekcje pozwoliły nam po raz kolejny „dotknąć” Boga i poczuć jak bardzo nas kocha. Tak bardzo, że poświęcił Swojego Syna dla nas grzeszników, aby dać nam życie wieczne. Na nowo doświadczyliśmy Bożej miłości, która jest większa niż grzech.

Chcemy, aby Jezus był naszym Panem i Zbawicielem, jemu powierzamy nasze małżeństwo, naszą rodzinę, nasze dziś i jutro. Zdajemy sobie sprawę, że codzienne problemy nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jednak teraz wiemy, że Bóg otacza nas swoją Miłosierną Miłością i nie chce naszej śmierci, ale chce dać nam Życie w pełni.

Za czas tych rekolekcji i ich owoce w naszym życiu Chwała Panu."
Ania i Tomek