Studium Animatora

Studium Animatora 30.11-1.12

Szkoła Animatora Muzycznego

Szkoła Animatora Muzycznego - edycja 2018/19

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Bal z okazji stulecia Niepodległości!

Zapraszamy na bal z okazji 100-u lecia Niepodległej Polski!

Rekolekcje dla kapłanów Ruchu

Rekolekcje dla kapłanów Ruchu 26-29.11.2018

24.11 Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Dzień Wspólnoty dla Diakonii Diecezjalnych

Zabawa Andrzejkowa na Leszczynach

1 grudnia (sobota), parafia Chrystusa Króla, Bielsko-Biała na Leszczynach

Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw 16.11-18.11

Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw 16.11-18.11.2018

16.11-18.11 Kongregacja Diakonii

16.11-18.11.2018 Kongregacja Diakonii

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

   

lipnik1 W dniach 13-15. października Oaza Młodzieżowa z parafii św. Macieja w Andrychowie z księdzem Maciejem Korneckim na czele wyruszyła na „podbój” Lipnika, czyli na weekendowe rekolekcje. Tematem przewodnim było hasło „Od zera do bohatera”. Przez te trzy dni korzystaliśmy z gościnności Sióstr zakonnych prowadzących tamtejszy dom rekolekcyjny.


Jak zawsze rozpoczęliśmy od próby śpiewu i Mszy świętej w piątek o godzinie 18.00. Następnie zapakowaliśmy się do busa i pojechaliśmy do ośrodka. Nasze kochane siostry tradycyjnie przywitały nas pyszną kolacją. W tym samym dniu czekała nas jeszcze konferencja wprowadzająca, a po niej był czas na zasłużony odpoczynek.
Następnego dnia już od rana nasz dzień zapowiadał się bardzo ciekawie. Czekały nas spotkania w grupach, śpiew, Eucharystia, Namiot Spotkania i konferencje. Wspólnie odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec. Podczas czasu wolnego graliśmy w gry planszowe, wspólnie śpiewaliśmy. Po całym dniu przyszedł czas podsumowań i przemyśleń podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
Następnego dnia w niedzielę czekały nas, oprócz oczywiście pysznego śniadania, śpiew, Namiot Spotkania, Eucharystia i różaniec. Po obiedzie szybko posprzątaliśmy ośrodek i ruszyliśmy w drogę powrotna do domu.
Tak wyglądały nasze kolejne weekendowe rekolekcje. W tym wspólnie spędzonym czasie mogliśmy się lepiej poznać, pomodlić i pośmiać. Odkrywaliśmy również to, że Bóg nawet z największego lenia, jakim był Jonasz, lub grzesznika, którym był celnik Mateusz, może stworzyć prawdziwego bohatera.
Czekamy na następne takie rekolekcje, dzięki którym możemy naprawdę poczuć, że jesteśmy wspólnotą.
Marysia Rajda

lipnik2