Studium Animatora

Studium Animatora 30.11-1.12

Szkoła Animatora Muzycznego

Szkoła Animatora Muzycznego - edycja 2018/19

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Bal z okazji stulecia Niepodległości!

Zapraszamy na bal z okazji 100-u lecia Niepodległej Polski!

Rekolekcje dla kapłanów Ruchu

Rekolekcje dla kapłanów Ruchu 26-29.11.2018

24.11 Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Dzień Wspólnoty dla Diakonii Diecezjalnych

Zabawa Andrzejkowa na Leszczynach

1 grudnia (sobota), parafia Chrystusa Króla, Bielsko-Biała na Leszczynach

Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw 16.11-18.11

Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw 16.11-18.11.2018

16.11-18.11 Kongregacja Diakonii

16.11-18.11.2018 Kongregacja Diakonii

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

   

DE Warszawa W sobotę 23 września diakonia ewangelizacji Ruchu Światło – Życie diecezji bielsko – żywieckiej wzięła udział w happeningu edukacyjnym „Świadek Wolności” zorganizowanym na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Wydarzenie to inaugurowało ogólnopolską kampanię społeczną: „Nie piję, bo kocham” oraz wpisywało się w treści Narodowego Kongresu Trzeźwości. Akcję ewangelizacyjną rozpoczęła msza święta w kościele św. Jakuba, następnie przybyli z całej Polski ewangelizatorzy zgromadzili się w auli domu katolickiego gdzie przygotowali się do posługi.

Od godziny 13.00 grupa ok. 70 ewangelizatorów służyła pomocą i modlitwą na warszawskim placu. Oprócz koncertów odbywających się na scenie ( m.in. Arka Noego, raper Arkadio) istniała możliwość spotkania z żywym Chrystusem w specjalnie przygotowanym na tą okoliczność namiocie adoracji, skorzystania z sakramentu pokuty, modlitwy wstawienniczej oraz wysłuchania świadectw i debat znanych osobowości i liderów. Jednym z głównych akcentów wydarzenia było przybliżenie poprzez wystawy i multimedia postaci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz idei Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Ewangelizacja uliczna nie jest łatwą posługą, zwłaszcza w wielkich miastach takich jak Warszawa, gdzie wśród setek przechodniów można spotkać się zarówno z aprobatą jak i odrzuceniem i pogardą. Mamy jednak pewność, że ziarno Dobrej Nowiny zostało zasiane, do Boga należy jego wzrost. Przed laty, na tym właśnie placu, św. Jan Paweł II prosił Ducha Świętego o „odnowienie oblicza tej ziemi” – każdy z nas jest zaproszony, aby przyłożyć rękę do tworzenia lepszego świata, opartego na wzajemnej miłości. Możliwości, jakie stwarza współczesny świat jest wiele. Taka akcja jest jedną z nich.
Kasia