Szkoła Moderatorki

15.12.2018, Bielsko-Biała

Strefa Modlitwy w grudniu

12.12.2018 r., Bielsko-Biała, g.19:00, Parafia Opatrzności Bożej

Adwentowy Wieczór Uwielbienia

Adwentowy Wieczór Uwielbienia 14.12.2018

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Tańce, trening czy oaza?"

   

IMG 20170611 140311 W słoneczną niedzielę 11 czerwca w Żywcu zebrali się oazowicze, by hucznie obchodzić rocznicę 25-lecia Ruchu Światło-Życie
w naszej diecezji. Całość świętowania rozpoczęła się na żywieckim rynku, skąd po raz pierwszy wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa ma na celu promowanie wartości rodzinnych i prolife, dlatego jako oazowicze chętnie się w niego włączyliśmy. Pochód zakończył się w żywieckim amfiteatrze, gdzie miał miejsce centralny punkt naszego Dnia Wspólnoty - dziękczynna Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa, Piotra Gregera.

W swojej homilii Ksiądz Biskup mówił o Miłości Trójcy Świętej, a także podzielił się z wiernymi swoim świadectwem trwania w Ruchu Światło-Życie. Na koniec Eucharystii nastąpiło rozdanie świec diakoniom oaz rekolekcyjnych. Po zakończonej Mszy odbyła się Agapa. W tym czasie można było się posilić, skorzystać ze stoisk diakonii diecezjalnych czy zagrać w planszówki. Przygotowano też wiele atrakcji dla dzieci: dmuchane zamki, ściankę wspinaczkową, zabawę z bańkami mydlanymi. Wspólnoty młodzieżowe wzięły udział w Konkursie o Puchar Moderatora Diecezjalnego. Na jego członków czekały liczne konkurencje, zarówno takie sprawdzające umiejętności sportowe, jak i wiedzę uczestników. Po emocjonujących rozgrywkach Puchar Moderatora zdobyła Oaza z Bielska-Białej Wapienicy. Gratulacje należą się też Oazie z Buczkowic, która zajęła miejsce drugie, a także z Łodygowic, która stanęła na najniższym miejscu podium. Całość Agapy muzycznie aranżował Zespół Piotr Mirecki i Przyjaciele oraz Kamienica Band.

Diecezjalny Dzień Wspólnoty pokazał nam jedność naszego diecezjalnego Ruchu. Widać było ogromne zaangażowanie wielu osób: rejonów, diakonii diecezjalnych, animatorów... Pokazał, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą - gotową do służby, ewangelizacji i niesienia innym miłości. Oby to doświadczenie towarzyszyło nam w naszym codziennym życiu charyzmatem Światło-Życie.

IMG 20170611 140311   IMG 20170611 171804

(Komplet zdjęć już wkrótce będzie można zobaczyć w galerii).

Justyna Bulowska