Szkoła Moderatorki

15.12.2018, Bielsko-Biała

Strefa Modlitwy w grudniu

12.12.2018 r., Bielsko-Biała, g.19:00, Parafia Opatrzności Bożej

Adwentowy Wieczór Uwielbienia

Adwentowy Wieczór Uwielbienia 14.12.2018

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Tańce, trening czy oaza?"

   

Centralna Oaza Matka, czas spotkania członków Ruchu Światło-Życie ze wszystkich zakątków Polski (i nie tylko!), modlitwy za nadchodzące oazy wakacyjne i duchowego przygotowania do nich, nie mogłaby odbyć się kiedy indziej, jak tylko w Zesłanie Ducha Świętego – Tego, który jest Początkiem wszelkiej wspólnoty, posługi i działania. Zebrani w Krościenku nad Dunajcem moderatorzy, animatorzy i pozostali członkowie oazy Jemu właśnie powierzali swoją posługę, zarówno w roku formacyjnym, jak i podczas letnich rekolekcji. Byliśmy tam i my – ośmioosobowa grupa animatorów z diecezji bielsko-żywieckiej razem z księdzem moderatorem Ryszardem Piętką.

 

Wigilia Pięćdziesiątnicy to szczególny czas czuwania, modlitwy i przyzywania Ducha Świętego. Udział w spotkaniu rozpoczęliśmy w sobotę od uroczystej Mszy Wigilijnej. Słowo skierował do nas ks. Wojciech Ignasiak, moderator krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który wezwał nas do podejmowania każdego, nawet najdrobniejszego czynu z wielką miłością.Podczas nieszporów byliśmy świadkami przyjęcia nowych członków do Stowarzyszenia Diakonia oraz Unii Kapłanów Chrystusa Sługi. Wieczorem zjednoczyliśmy się we wspólnym czuwaniu modlitewnym, prosząc Ducha Świętego o potrzebne nam dary i charyzmaty.

W niedzielny poranek podczas uroczystej jutrzni pobłogosławiono do posługi Animatora Ruchu sto dwadzieścia siedem osób, w tym cztery z naszej diecezji. Ksiądz Marek Sędek nałożył na nich symbol Ruchu Światło-Życie, czyniąc na ich czołach znak krzyża. Podkreślał, że Krzyż Animatora to nie jest trofeum, a trudne zadanie; to nie zwieńczeniem posługi w Ruchu, a dopiero początkiem drogi; błogosławieństwo to nie nagroda, a ogromna Boża łaska i misja do zrealizowania.

Centralnym punktem święta Zesłania Ducha Świętego była uroczysta Eucharystia z rozesłaniem oaz. Słowa św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!” przypomniane przez Moderatora Generalnego wybrzmiały ze szczególną mocą. Na zakończenie wręczono przedstawicielom poszczególnych diecezji świece Oazy Wielkiej, które będą płonąć podczas wakacyjnych dni wspólnoty.

„Przyjmuję krzyż służby i trudu, zbawczego zwycięstwa Twego; pozwól mi iść tylko Twą droga, Agape rozlewać dziś.” – niech słowa piosenki nadchodzącego roku formacyjnego staną się dla nas szczególnym drogowskazem.

Chwała Panu!