Szkoła Moderatorki

15.12.2018, Bielsko-Biała

Strefa Modlitwy w grudniu

12.12.2018 r., Bielsko-Biała, g.19:00, Parafia Opatrzności Bożej

Adwentowy Wieczór Uwielbienia

Adwentowy Wieczór Uwielbienia 14.12.2018

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Tańce, trening czy oaza?"

   

triduum Triduum Paschalne przeżywałem w tym roku w parafii świętego Pawła na Osiedlu Polskich Skrzydeł. Była to dla mnie duża odmiana, która mimo pozornej problematyczności okazał się (jak zwykle to bywa w Bożych sprawach), zbawienna i bardzo owocna.

triduum1 W czasie tych Świąt bardzo przeżyłem, że tak to nazwę, tajemnicę Kościoła, jako tej wspólnoty w którym głównym działającym jest Bóg. Miałem możliwość doświadczyć pełnego obchodu Triduum dzięki uczestniczeniu w modlitwie brewiarzowej, czuwaniach, drodze krzyżowej, liturgii i jeszcze kilku innych formach świętowania. Odkryłem dzięki temu, że w Kościele jest już gotowych bardzo wiele nabożeństw, zachowań, zadań które pozwalają bardzo obficie przeżyć, w tym wypadku, święta Paschalne, a także całe życie.

Zrozumiałem dzięki temu pewien sens powiedzenia "najpierw posłuszeństwo, później nabożeństwo"- starsze pokolenia Rodziny Bożej utworzyły już tyle różnych wskazówek jak przeżywać "po Bożemu" swoje życie, że tak naprawdę nie muszę na siłę wymyślać nowych forma, ale raczej odkrywać stare; te które niejednemu pokoleniu służyły na chwałę Bożą.

Doszła do mnie także pewna oczywistość- nie ja mam się silić na przeżywanie bardzo głęboko duchowych wydarzeń, ale w pokorze i prostocie stać przed Bogiem, po prostu oddając się jego łasce. A On mi już w stosownej chwili da czego trzeba :)

Andrzej   triduum2