Szkoła Moderatorki

15.12.2018, Bielsko-Biała

Strefa Modlitwy w grudniu

12.12.2018 r., Bielsko-Biała, g.19:00, Parafia Opatrzności Bożej

Adwentowy Wieczór Uwielbienia

Adwentowy Wieczór Uwielbienia 14.12.2018

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Tańce, trening czy oaza?"

   

akatyst 1 Ralacje z wydarzeń przygotowanych przez wspólnotę z Kęt:

AKATYST

Akatyst ku czci Bogurodzicy jest hymnem liturgicznym charakterystycznym dla kościołów Wschodu, przez wielu uważanym za jedno z największych arcydzieł literatury bizantyjskiej. Śpiew tego hymnu pochwalnego wykonywany jest na stojąco. Zasadniczym tematem hymnu jest udział Matki Boskiej w ziemskim życiu Chrystusa i w Jego Kościele. Przeplatają się w nim teksty odnoszące się do Maryi i Jezusa.

Pierwsza połowa hymu dotyczy narodzenia Chrystusa oraz zdarzeń z nim związanych i je poprzedzających. Druga połowa ma za przedmiot nadprzyrodzone skutki przyjścia Zbawiciela na ziemię.

Tak jak rok temu i w tym roku, w pierwszą niedzielę po Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nasza wspólnota odśpiewała Akatyst ku czci Bogurodzicy. W centralnym miejscu przed ołtarzem umieściliśmy ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani, przed którą ustawiliśmy płonące świece. Panujący w świątyni półmrok sprzyjał skupieniu na modlitwie.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się we wspólną modlitwę. Mamy nadzieję, że za rok znowu razem weźmiemy udział w tym nabożeństwie.

A.B.

AKCJA STROIKI
W tegorocznych przygotowaniach do Świąt nie mogło zabraknąć akcji stroiki !  ;) Ponownie czas ten sprzyjał zintegrowaniu się uczestników oazy. Nasze spotkania odbywały się w miłej oraz wypełnionej muzyką atmosferze :D  Szczególnym owocem naszej pracy była wizyta ze stroikami u chorych. Największą radość sprawiały uśmiechy oraz wdzięczność na twarzach osób obdarowanych. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą akcję ;)

Kamila

KOLĘDOWANIE
Kolędowanie, to wspaniała staropolska tradycja, która od kilku lat stała się również naszą. 26 grudnia, czyli we wspomnienie św. Szczepana, odwiedzamy naszych bliskich, aby dzielić się z nimi radością z Bożego Narodzenia. W te święta również przebraliśmy się w stroje kolędników i wyruszyliśmy
w drogę. Odwiedziliśmy nasze rodziny i przyjaciół, by wspólnie zaśpiewać kolędy i złożyć sobie życzenia. W niektórych domach czekała na nas prawdziwa uczta, w innych wzruszenie i zaskoczenie.
Święta, to czas, w którym nikt nie powinien czuć się samotny. Mamy nadzieję, że dzięki takim odwiedzinom, wszyscy odkrywamy na nowo tę prawdę.

Monia

PRZEDSTAWIENIE

W grudniu nasza wspólnota po wielu godzinach prób wystawiła inscenizację pod tytułem „Opowieść Wigilijna”, którą przedstawialiśmy kilka razy w sali świętej rodziny.
Przedstawienie było dla nas ważną sprawą, każdy włożył w nie całe swoje serce i starał się aby wyszło jak najlepiej. Dzięki wspólnej pracy udało nam się stworzyć wspaniałą rzecz, świetnie się przy tym bawiąc.

Ania