Szkoła Moderatorki

15.12.2018, Bielsko-Biała

Strefa Modlitwy w grudniu

12.12.2018 r., Bielsko-Biała, g.19:00, Parafia Opatrzności Bożej

Adwentowy Wieczór Uwielbienia

Adwentowy Wieczór Uwielbienia 14.12.2018

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Tańce, trening czy oaza?"

   

orszak3kroli.1 W piątek, dnia 6 stycznia 2017 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego już po raz 3. w Cieszynie odbył się Orszak Trzech Króli. W tym dniu była 3. rocznica, kiedy nasz ordynariusz ks. bp Roman Pindel, który w tym dniu był obecny w Cieszynie, przyjął święcenia biskupie.

orszak3kroli.2 W ogóle br. rok pański 2017 jest rokiem jubileuszowym w naszej diecezji bielsko- żywieckim, gdyż w nim przypada ćwierć wieku jej istnienia. Podczas 3. Orszaku Trzech Króli w Cieszynie był obecny obecny nasz kochany prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka - Agata. O godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny, który jest największą parafią w Cieszynie, odbyła się uroczysta msza św., której przewodniczył wcześniej wspomniany już bp Roman Pindel, on także wygłosił do nas homilię. We mszy św. brał udział pan prezydent wraz z małżonką, władze miasta Cieszyna, m.in. burmistrz Ryszard Macura, starosta Janusz Król i inni. Brał udział także pan poseł Stanisław Szwed i inni przedstawiciele władz, oraz wielu wiernych, dlatego kościół był naprawdę przepełniony. Po mszy św. odbył się na cieszyńskim Rynku Orszak Trzech Króli. 

orszak3kroli

Zostali zaprezentowani trzej królowie z 3 kontynentów: Europa - Kacper, Azja - Melchior, Afryka - Baltazar. Uroczyste przemówienie, pełne życzliwości wygłosił do nas pan prezydent Andrzej Duda. Wiele ludzi miało okazję z nim uścisnąć dłoń, ja także. Odbyły się Jasełka, które przedstawiła oaza młodzieżowa z parafii św. Marii Magdaleny. Największym mankamentem podczas tegorocznego orszaku był straszny mróz, który uprzykrzał ludziom biorącym w nim udział. Myślę, że gdyby nie było tak strasznego mrozu, byłoby znacznie więcej ludzi, chociaż jak na taki mróz i tak było dużo. Ale mimo to, mogliśmy razem z panem prezydentem wspólnie kolędować. Dziękuję panu prezydentowi, że był obecny w Cieszynie, że brał z nami udział w uroczystej Eucharystii i orszaku.

Krzysiek