Noworoczna Oaza Modlitwy

Oaza Modlitwy w Dzięgielowie, 30.12-01.01

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Filmy, grafiki, muzyka - kilka słów o prawach autorskich"

   

RDWBielsko2016 Wspólnota oazowa młodzieży i  Domowego Kościoła  rejonu Bielsko-Biała II spotkała się 10 grudnia w kościele Św. Franciszka w Wapienicy na Adwentowym dniu Wspólnoty Ruchu Światło- Życie.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył moderator naszego rejonu ks. Grzegorz Pal w koncelebrze z moderatorem Ruchu Światło – Życie ks. Ryszardem Piętką, ks. Krzysztofem Kulińskim, ks. Stanisławem Joneczko i ks. Przemysławem Kramarzem, który wygłosił słowa homilii. Ks. Przemysław przedstawił nam Niepokalaną jako wzór nowego człowieka, całkowicie wolnego, oddanego Chrystusowi. Zaznaczył, iż trwanie w wolności jest oczywistym dążeniem każdego chrześcijanina. Zadał nam pytanie, czy uważamy się za ludzi wolnych, co czyni nas ludźmi wolnymi i czy z tym, co zostawił nam Jezus Chrystus czujemy się ludźmi wolnymi. A może Słowo Boże, Przykazania nas ograniczają. Przypomniał również o naszym dniu ślubu, kiedy to z wolności serca wspólnie zawierzyliśmy Bogu naszą przyszłość.

Jako muzyczni posługiwała na Mszy Św. oaza młodzieżowa ze Starego Bielska. Był to ich pierwszy Rejonowy Dzień Wspólnoty na którym mogli podzielić się swoimi talentami.

RDWBielsko2016.1 W czasie Eucharystii miało miejsce przyjęcie jedenastu małżeństw do wspólnoty Domowego Kościoła, które tworzą krąg w Mazańcowicach i Kamienicy.

Namiot Spotkania był dziękczynieniem za nowe rodziny w naszej wspólnocie.

Następnie przeszliśmy do Domu Katechetycznego, by w mniejszych grupach spotkać się i podzielić się swoim doświadczeniem Bożego miłosierdzia w naszej codzienności. Był to również czas refleksji nad słowami: ,, Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli” (Ga 5,1). Co znaczą dla mnie te słowa? Czy wierzę w to, że Chrystus mnie wyzwolił? W jakich sytuacjach doświadczam wolności?

            W tym czasie naszymi milusińskimi zajął się wujek Paweł wraz ze Świętym Mikołajem, który obdarował dzieci słodkościami.

            Rejonowy Dzień Wspólnoty zakończyła Agapa przygotowana przez kręgi Domowego Kościoła, przy współudziale oazy młodzieżowej z Wapienicy.

ZA WSZYSTKO CHWAŁA PANU

Agata i Stanisław