rekolekcje dobra nowina 2015 1 W dniach 20-22 marca wspólnota „Dobrej Nowiny” przeżywała rekolekcje wielkopostne w Zakopanym. Był to dla nas błogosławiony czas, zarówno indywidualnie jak i we Wspólnocie. W czasie rekolekcji pochylaliśmy się nad tematem modlitwy.

Aleksander Bańka, który wraz z żoną Moniką przeprowadzał nas przez te tematy w sposób szczególny ukazywał nam miłość Boga do człowieka, sens i znaczenie modlitwy w naszym życiu i szczególnej obecności Boga, który Jest Miłością.

Dzięki jego konferencją uświadomiliśmy sobie, że modlitwa to dar w którym Bóg chce nam dawać samego siebie. A tym kogo potrzebujemy, aby móc się modlić jest Duch Święty. Od modlitwy indywidualnej przeszliśmy do modlitwy wspólnotowej i budowania wspólnoty opartej na modlitwie i relacji do Boga.

Aleksander i Monika opowiedzieli nam o Centrum Duchowości w Tychach, którego są liderami, dali ogromne świadectwo zawierzenia życia Jezusowi i podzielili się drogą budowania swojej wspólnoty. W czasie weekendu był czas nie tylko dla ducha w czasie konferencji, modlitwy i Eucharystii ale również dla ciała, korzystaliśmy z pięknej pogody w Zakopanym, basenu oraz siłowni.

Był to dla nas czas szczególnego spotkania z żywym Bogiem i drugim człowiekiem, treści rekolekcji ciągle w nas pracują, a na zakończenie pozwolę sobie zamieścić wiersz jednej z uczestniczek rekolekcji.

 

Bóg w miłości się objawia
Trzeba tylko ją odnaleźć.
Każdy gest nawet najmniejszy
Niech będzie na Jego chwałę.
On nas tak bardzo ukochał
Że Syna Jednorodzinnego
Oddał z wielkiej miłości
Za człowieka grzesznego.
Każdy może tą miłością
Ogrzać serce swoje chłodne
Wtedy wszystko jest łatwiejsze
A serce nie będzie głodne.
Uczmy dzielić się miłością
Tą gorącą tą jedyną
Ona z Boga przecież płynie
I jest tą wielką, prawdziwą.