DW2 1 „Jeden Duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne” Dz 4, 32

30.07.2018. w kościele pw. św. Pawła w Bielsku-Białej odbył się dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Czytaj więcej...

rdw1 Upalna niedziela, 10 czerwca 2018 r., była dla członków Ruchu Światło-Życie naszej diecezji dniem wyjątkowym. Dzień Wspólnoty, który odbył się w kościele parafialnym w Porąbce, zjednoczył dzieci, młodzież i rodziny oraz ich moderatorów. Wspólnie dziękowano za kończący się rok formacyjny oraz polecano Bogu nadchodzące rekolekcje wakacyjne.

Czytaj więcej...

 

rdw3

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty o godzinie 14.30. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Piotr Greger. W homilii mówił o dwóch głównych przeszkodach w spotkaniu z Bogiem: pysze i małoduszności. Na koniec Mszy św. przedstawiciele diakonii rekolekcyjnych zostali pobłogosławieni do posługi i odebrali z rąk Księdza Biskupa świece.

Czytaj więcej...

Kalna1 Te rekolekcje od początku były inne niż przewidywały to założenia.
Mieliśmy tylko sobotę, mieliśmy ufność w to, że Bóg będzie działał, mieliśmy młodzież z Kalnej i z prawie Kalnej, i na końcu mieliśmy siebie – Diakonię Ewangelizacji

Czytaj więcej...

Podkategorie

  publicystyka

 

 

 

 

Porozmawiajmy o Oazie…

Diakonia Komunikowania Społecznego oddaje głos Oazowiczom!  Zachęcamy szczególnie animatorów i diakonie specjalistyczne do publikacji artykułów o szeroko rozumianej tematyce oazowej. Chcesz wyrazić swoje zdanie, przybliżyć jakiś temat, a może zaproponować innym coś ciekawego? Napisz parę słów i wyślij do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dział publicystyka czeka na Ciebie!