NOM1 W dniach od 30.12.2017 – 1.1.2018 r. odbyła się w Dzięgielowie po raz drugi Noworoczna Oaza Modlitwy. Tematem wydarzenia były słowa Jezusa skierowane do osoby chorującej na trąd: „Chcę, bądź oczyszczony”.

Czytaj więcej...

dnz6 Oaza Ruchu Światło-Życie w Istebnej w listopadzie zorganizowała zbiórkę żywności dla wspólnoty Braci Kapucynów w Katowicach, którzy zajmują się osobami bezdomnymi, ubogimi, jak i dziećmi, które do nich przychodzą. Zbiórkę prowadziliśmy w pierwsze dwie soboty listopada, ale z racji małego zainteresowania postanowiliśmy ulokować się w niedzielę na placu kościelnym, żeby przypomnieć o naszej akcji. Dla każdego darczyńcy mieliśmy drobny prezent, składający się z foski, ręcznie robionego z masy solnej serduszka oraz pięknego cytatu.

Czytaj więcej...

rek de wisla Rekolekcje Ewangelizacyjne, w których brałem udział w miniony weekend w Wiśle były przeżyciem, którego jeszcze nigdy nie doświadczyłem.

 

To, o czym mówił ksiądz Kamil, świadectwa, które dawali animatorzy, zwłaszcza nieuleczalnie chory Bogdan sprawiły, że zdałem sobie sprawę jakiej małej wiary człowiekiem jestem. Wartości, które do tej pory miały dla mnie duże znaczenie przestały istnieć, natomiast rzeczy, do których dotychczas nie przywiązywałem większej wagi nabrały znaczenia. Zrozumiałem, że muszę być jak ten niewidomy żebrak nawołujący Jezusa coraz głośniej i głośniej, aby On mnie usłyszał i wierzyć, że mnie usłyszy. W tym właśnie tygodniu Jezus usłyszał mnie po raz pierwszy i mam nadzieję nie ostatni. Chcę dać świadectwo dla innych, jeśli będziecie wołać Jezusa z wiarą, On was usłyszy i uzdrowi.

                                                                                                                                                                                                                      Chwała Panu

Karol

Podkategorie

  publicystyka

 

 

 

 

Porozmawiajmy o Oazie…

Diakonia Komunikowania Społecznego oddaje głos Oazowiczom!  Zachęcamy szczególnie animatorów i diakonie specjalistyczne do publikacji artykułów o szeroko rozumianej tematyce oazowej. Chcesz wyrazić swoje zdanie, przybliżyć jakiś temat, a może zaproponować innym coś ciekawego? Napisz parę słów i wyślij do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dział publicystyka czeka na Ciebie!