Stw1 W dniu 4 listopada 2017 roku odbyło się pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie. Poruszono na nim dwa kluczowe tematy. Pierwszym był wybór moderatora diecezjalnego, który będzie miał miejsce wiosną 2018 roku w związku z kończącą się 4 letnią kadencją. Ks. Ryszard przywołał zasady związane z tymi wyborami oraz wymogami sugerowanymi wobec potencjalnych kandydatów. Stworzona została wstępna lista kandydatów, która może się jeszcze zmienić. Ustalono również termin spotkania i wyborów na 10 lutego 2018 roku. 

Czytaj więcej...

wzkb1 Diakonia Muzyczna naszej diecezji miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach z wyjątkowymi gośćmi z zespołu niemaGOtu. Nasze wspólne śpiewanie prowadził Kuba Blycharz (autor hymnu ŚDM 2016) i Viola Tomczyk (trener wokalny zespołu).

Nasze warsztaty zaczęliśmy od nauki pieśni, które miały nas przygotować na niedzielną Eucharystię. Pierwszy dzień i kolejne poranki należały do księdza moderatora Piotra Niemczyka. Po jutrzni rozpoczynaliśmy rozśpiewką, by po ok 45min zacząć naukę poszczególnych głosów.

Czytaj więcej...

Regina 5 W pierwszą sobotę listopada w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie "Przy Słudze Niepokalanej". Tematem spotkania było życie i działalność ks. Franciszka Blachnickiego, jako nawiązanie do tematu roku formacyjnego. Gościem miała być początkowo pani Dorota Seweryn, ale z powodów zdrowotnych nie była w stanie dotrzeć. Z powodzeniem zastąpiła ją pani Regina Przyłucka, członkini Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, a także bezpośrednia współpracowniczka Sługi Bożego.

Czytaj więcej...

sa1 W dniach 20-22. października odbyła się już druga w tym roku sesja Studium Animatora, połączona z pierwszym spotkaniem Akademii Animatora. Pomimo różnic w przekazywanych nam treściach łączył nas wspólny cel: osobista formacja i chęć stawania się lepszym animatorem. Pierwszy rok Studium tym razem zgłębiał istotę Słowa Bożego, które ma być światłem naszego życia. Drugi rok skupił się na rozumieniu pojęcia Nowej Kultury oraz odniesieniu go do samych siebie i społeczeństwa. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych konferencji oraz zaczerpnąć inspiracji do prowadzenia i rozwijania grup parafialnych od innych uczestników oraz doświadczonych animatorów.

Czytaj więcej...

Podkategorie