EK NEOU RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE (CIESZYN)

Odpowiedzialni za wspólnotę :

ks. Grzegorz Pasternak, Gabriela Fołta

Kontakt:

Telefon komórkowy: Gabriela- 507600864

Jesteśmy Wspólnotą Dorosłych spotykającą się przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie (nowa lokalizacja).

Nasza nazwa "Ek Neou", czyli "na nowo", oznacza, że chcemy na nowo podejmować trud stawania się nowym człowiekiem.

Czynimy to poprzez formację - spotykamy się 2 razy w miesiącu, najczęściej w 1 i 3 sobotę miesiąca o godzinie 16.00. Realizujemy wtedy spotkania w małych grupach (przed 1, 2 i 3 stopniem oraz po 3 stopniu), uczestniczymy aktywnie w Eucharystii, spędzamy wspólnie czas na agapie, śpiewie oraz modlitwie. Organizujemy też Oazy Modlitwy. Aktualnie jest nas około 20 osób.

 

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Gabrysią pod numerem 507600864

WSPÓLNOTA OGIEŃ BOŻY (DEKANAT ISTEBNIAŃSKI)

Odpowiedzialni za wspólnotę :

ks. Grzegorz Stencel, Magdalena Krężelok, Katarzyna Juroszek

Kontakt:

Telefon komórkowy: 601 649 497; 603 944 942
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.ogienbozy.pl/

 

"Ogień Boży" jest Charyzmatyczną Oazą Dorosłych Ruchu Światło - Życie. Charyzmat Wspólnoty to modlitwa uwielbienia i służba Nowej Ewangelizacji poprzez gotowość podejmowania różnych posług.

Wspólnota zawiązała się w 2006 roku. Do marca 2012 r. spotkania modlitewne
i formacyjne odbywały się w domu rekolekcyjnym Emaus w Koniakowie. Obecnie jesteśmy Wspólnotą przy parafii Dobrego Pasterza w Istebnej, gdzie spotykamy się na cotygodniowej modlitwie uwielbienia lub adoracji i Mszy św. Niektórzy członkowie Wspólnoty podjęli formację modlitwy wstawienniczej i obecnie posługują tą modlitwą innym.

Raz w miesiącu odbywają się spotkania kręgów Domowego Kościoła i małych grup, które oparte są na formacji oazowej.

Dwa razy w roku organizowane są weekendy rekolekcyjne. Jeden z nich jest czasem formacji a drugi - "OGIEŃ" - czasem nieustannego wielbienia Boga. W okresie wakacyjnym, jak również poza nim, w terminach dogodnych dla poszczególnych osób, członkowie Wspólnoty uczestniczą w dłuższej formie rekolekcji. Są to rekolekcje oazowe, ignacjańskie lub kursy organizowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji.

Cyklicznie, co dwa lata, od 2006r. Wspólnota organizuje i współuczestniczy
w Seminariach Odnowy Wiary.

Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej wspólnoty. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o nas, możesz to zrobić poprzez stronę ogienbozy.pl

WSPÓLNOTA DOBREJ NOWINY (BIELSKO-BIAŁA)

Odpowiedzialni za wspólnotę :

Ryszard Piętka, Krzysztof Rycak

Kontakt:

Telefon komórkowy: Krzysztof- 606317382

e-mail: : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://dobrejnowiny.pl/

 

Jako wspólnota "Dobrej Nowiny" istniejemy od 2010 roku. Obecnie spotykamy się co czwartek o godz.19.30 w kościele św. Pawła na os. Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej.
Co miesięczna formacja przygotowuje nas do przeżycia rekolekcji w okresie wakacyjnym. Spotykamy się w grupach stanowych: oddzielnie mężczyźni i kobiety. Taka formuła spotkań pozwala odnaleźć się we wspólnocie każdej osobie. Wiele uwagi poświęcamy realizacji podstawowych i zawodowych powołań jako mężczyzny i kobiety. Staramy się też rozwijać nasze talenty i pasje, wspierając się w nich nawzajem.

Poza co miesięczną mszą świętą, konferencją, spotkaniem w grupie, modlitwą wspólnotową oraz co rocznymi rekolekcjami weekendowymi, organizujemy Seminarium Odnowy Wiary, spotkania dla małżonków, ale również spotkania integracyjne:
ze św. Mikołajem, kolędowanie , Sylwester, grill, a czasem wypady w góry.

Jesteśmy otwarci na nowe osoby, które chciałyby dołączyć do naszej wspólnoty - wspólnoty "Dobrej Nowiny".

 

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają nasze spotkania wystarczy, że po prostu przyjdziesz na jedno
z nich. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o nas, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowe dobrejnowiny.pl