EK NEOU RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE (CIESZYN)

Odpowiedzialni za wspólnotę :

ks. Grzegorz Pasternak, Mateusz Krzempek

Kontakt:

Telefon komórkowy: Mateusz - 723 066 667

Jesteśmy Wspólnotą Dorosłych spotykającą się przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Nasza nazwa "Ek Neou", czyli "na nowo", oznacza, że chcemy na nowo podejmować trud stawania się nowym człowiekiem.

Czynimy to poprzez formację - spotykamy się 2 razy w miesiącu, najczęściej w 1 i 3 sobotę miesiąca o godzinie 16.00. Realizujemy wtedy spotkania w małych grupach (przed 1, 2 i 3 stopniem oraz po 3 stopniu), uczestniczymy aktywnie w Eucharystii, spędzamy wspólnie czas na agapie, śpiewie oraz modlitwie. Organizujemy też Oazy Modlitwy.

 

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Mateuszem pod numerem 723 066 667

WSPÓLNOTA OGIEŃ BOŻY (DEKANAT ISTEBNIAŃSKI)

Odpowiedzialni za wspólnotę :

ks. Grzegorz Strządała, Maria i Janusz Michałek 

Kontakt:

Telefon komórkowy:

Maria Michałek 693 301 397;

Janusz Michałek 697 716 777


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.ogienbozy.pl/

 

"Ogień Boży" jest Charyzmatyczną Oazą Dorosłych Ruchu Światło - Życie. Charyzmat Wspólnoty to modlitwa uwielbienia i służba Nowej Ewangelizacji poprzez gotowość podejmowania różnych posług.

Wspólnota zawiązała się w 2006 roku. Do marca 2012 r. spotkania modlitewne
i formacyjne odbywały się w domu rekolekcyjnym Emaus w Koniakowie. Obecnie jesteśmy Wspólnotą przy parafii Dobrego Pasterza w Istebnej, gdzie spotykamy się na cotygodniowej modlitwie uwielbienia lub adoracji i Mszy św. Niektórzy członkowie Wspólnoty podjęli formację modlitwy wstawienniczej i obecnie posługują tą modlitwą innym.

Raz w miesiącu odbywają się spotkania kręgów Domowego Kościoła i małych grup, które oparte są na formacji oazowej.

Dwa razy w roku organizowane są weekendy rekolekcyjne. Jeden z nich jest czasem formacji a drugi - "OGIEŃ" - czasem nieustannego wielbienia Boga. W okresie wakacyjnym, jak również poza nim, w terminach dogodnych dla poszczególnych osób, członkowie Wspólnoty uczestniczą w dłuższej formie rekolekcji. Są to rekolekcje oazowe, ignacjańskie lub kursy organizowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji.

Cyklicznie, co dwa lata, od 2006r. Wspólnota organizuje i współuczestniczy
w Seminariach Odnowy Wiary.

Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej wspólnoty. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o nas, możesz to zrobić poprzez stronę ogienbozy.pl

WSPÓLNOTA DOBREJ NOWINY (BIELSKO-BIAŁA)

Odpowiedzialni za wspólnotę :

Ryszard Piętka, Ewa Turkowska

Kontakt:

Telefon komórkowy: ks Ryszard - 600 599 086

e-mail: : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://dobrejnowiny.pl/

 

Jako wspólnota "Dobrej Nowiny" istniejemy od 2010 roku. Obecnie spotykamy się co czwartek o godz.19.30 w kościele św. Pawła na os. Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej.
Co miesięczna formacja przygotowuje nas do przeżycia rekolekcji w okresie wakacyjnym. Spotykamy się w grupach stanowych: oddzielnie mężczyźni i kobiety. Taka formuła spotkań pozwala odnaleźć się we wspólnocie każdej osobie. Wiele uwagi poświęcamy realizacji podstawowych i zawodowych powołań jako mężczyzny i kobiety. Staramy się też rozwijać nasze talenty i pasje, wspierając się w nich nawzajem.

Poza co miesięczną mszą świętą, konferencją, spotkaniem w grupie, modlitwą wspólnotową oraz co rocznymi rekolekcjami weekendowymi, organizujemy Seminarium Odnowy Wiary, spotkania dla małżonków, ale również spotkania integracyjne:
ze św. Mikołajem, kolędowanie , Sylwester, grill, a czasem wypady w góry.

Jesteśmy otwarci na nowe osoby, które chciałyby dołączyć do naszej wspólnoty - wspólnoty "Dobrej Nowiny".

 

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają nasze spotkania wystarczy, że po prostu przyjdziesz na jedno
z nich. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o nas, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowe dobrejnowiny.pl