KAMUZO 2015

KAMUZO to rekolekcje specjalistyczne przygotowujące do posługi animatora muzycznego.

Wymaga się minimum formacyjnego w Ruchu Światło-Życie: rekolekcje pierwszego stopnia Oazy Nowego Życia albo Oazy Studenckiej albo Oazy Domowego Kościoła albo Oazy Dorosłych.

 

 

 

SESJE KAMUZO W MINIONYCH LATACH

Limuzina czyli rekolekcje dla podejmujących posługę animatora liturgicznego (KODAL) i muzycznego (KAMUZO).

Dawno, dawno temu, w poprzednim tysiącleciu, w salce przy kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej, spotykali się animatorzy muzyczni naszej diecezji, by łaknąć wieści o muzyce, posłudze animatorskiej i liturgicznej. Z tego zrodził się pomysł zorganizowania diecezjalnego KAMUZO na Stecówce w roku 1994. Uczestniczyło w nim 13 ambitnych śmiałków. Lecz na następną tego typu inicjatywę przyszedł czas dopiero w roku 2002, kiedy to 26 nie mniej ambitnych osobistości zjechało się na drugie KAMUZO do Polanki Górnej. Odtąd KAMUZO wpisało się już na stałe w kalendarium formacyjne Ruchu w naszej diecezji.

Kolejne spotkania wnosiły nowe inspiracje i zapotrzebowania. I tak od roku 2004 z inicjatywy archidiecezji częstochowskiej zaczęła się współpraca międzydiecezjalna. Wtedy też po raz pierwszy równocześnie z KAMUZO zaczęliśmy organizować KODAL. Z takiej fuzji spontanicznie powstała nazwa Limuzina (klucz do tego słowa można dostać wyłącznie na zakończenie przeżywanych rekolekcji), która przez 2 lata zjeżdżała do Kóz, a od roku 2006 przybywa do ośrodka Emaus w Wiśle Głębce. W swojej historii ubogacili swoją obecnością Oazowicze z diecezji bielsko-żywieckiej, katowickiej, częstochowskiej, sosnowieckiej, warszawskiej, krakowskiej i siedleckiej. Dwukrotnie program rekolekcji włączona była trzecia sekcja tańca, czyli KODAT.

Limuzina to rekolekcje z elementami warsztatowymi przygotowujące do posługi animatora muzycznego i liturgicznego. Uczestnicy KAMUZO w częście warsztatowej przygotowują się do posługi animatora muzycznego w liturgii, na modlitwie, we wspólnocie, w grupie, kształtują swój głos, mają możliwość nauczenia się korzystania z nut tudzież z neum gregoriańskich. W tym samym czasie uczestnicy KODAL poznają bogactwo liturgii, uczą się dobrze nie tylko wykonywać, ale i przeżywać spełniane posługi liturgiczne i przebieg liturgii. Praca warsztatowa zmierza do wspólnego przeżycia Eucharystii, Liturgii Godzin i innych form modlitwy, jak również uzupełniona jest wspólnym czasem radości i pracy we wspólnocie.

Szczytem Limuziny jest przeżycie Małego Triduum Paschalnego, które pomaga odkrywać wymiar paschalny czasu i spełnianej posługi, jak również wieńczy całe rekolekcje. Stąd Limuzina startuje w niedzielę po południu i kończy się radością Zmartwychwstania we wspólnocie parafialnej w niedzielę w południe.

Ze względu na charakter rekolekcji bezwzględnym wymogiem minimum formacyjnym jest pierwszy stopień Oazy Nowego Życia bądź odpowiednio pierwszego stopnia Oazy Studenckiej, dla Dorosłych czy Domowego Kościoła. W przypadku uczestnictwa osób z innych wspólnot niż Ruch Światło-Życie sprawę formacji rozpatruje się indywidualnie.

Szkoła Animatora Muzycznego to forma szkoleniowa dla początkujących bądź przygotowujących się do posługi Animatora Muzycznego. To okazja, by nuczyć się śpiewać i grać nowe pieśni i piosenki, nauczyć się dobierać pieśni na Eucharystię, usprawnić emisję swojego głosu... Reszta według potrzeb uczestników. W szkole może uczestniczyć każdy Oazowicz bez względu na staż w Ruchu.

 

W razie zapotrzebowania dojeżdzamy do parafii. Wszystkie wspólnoty chętne i potrzebujące pomocy, prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną.

Warsztaty muzyczne to sobotnio-niedzielna forma warsztatowo-rekolekcyjna.

♪   Listopadowe warsztaty muzyczne tematyczne, prowadzone zazwyczaj przez specjalnie zaproszonego gościa. Byli już z nami Piotr Pałka, Piotr Płecha, ks. Andrzej Daniewicz, Paweł Bębenek, Katarzyna Młynarska.

♪    Palmowe warsztaty muzyczne są przygotowaniem do posługi wokalnej na Światowym Dniu Młodzieży w diecezji w Niedzielę Palmową.

♪    Warsztaty muzyczne z rozesłaniem adresowane przede wszystkim do wszystkich animatorów muzycznych posługujących na rekolekcjach wakacyjnych (obecność ich obowiązkowa)

Warsztaty mają miejsce w centrum diecezjalnym Ruchu Światło-Życie przy kościele św. Pawła w Bielsku-Białej. Rozpoczęcie zawsze nieszporami w piątek o godz. 22.00, zakończenie posługą w niedzielę (bądź w sobotę w wypadku rozesłania). Zapraszamy wszystkich, którzy chcą śpiewać i grać na chwałę Pana, i przeżyli przynajmniej 1 rekolekcje 15-dniowe Oazy. Uczestnictwo należy wcześniej zgłosić -> formularz zgłoszeniowy w pasku po lewej stronie.

 

WARSZTATY PALMOWE 2015

Serdecznie zapraszamy na warsztaty przygotowujące do posługi muzycznej w Niedzielę Palmową na Mszy Świętej w Katedrze. Wymagane minimum formacyjne: rekolekcje wakacyjne 15-dniowe dowolnego stopnia.

Warsztaty rozpoczynamy 28.03 o godzinie 9:00 (dla chętnych możliwość uczestnictwa w jutrzni o godzinie 8:15) a zakończymy posługą muzyczną w Niedzielę Palmową.

Miejsce warsztatów: ośrodek oazowy na os.Polskich Skrzydeł, parafia św. Pawła.

Koszt warsztatów wynosi 55 zł.

Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, wiek, parafię, miejsce i rok przeżytych rekolekcji wakacyjnych, głos w którym śpiewasz oraz nr telefonu należy przesyłać na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , bezwzględnie do 22.03.2015..

 
 

Terminarz:

 28-29 marzec 2015 - Warsztaty palmowe

Według przesłania św. Augustyna "Kto kocha, ten śpiewa" muzyka jest szczególnym sposobem wyrażenia miłości człowieka do Boga. Dlatego muzyka zawsze miała swoje szczególne miejsce w kulcie Starego i Nowego Testamentu.


Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie chce pomóc w kształtowaniu miłości do Boga przez muzykę i śpiew chwały, szczególnie w czasie liturgii.

 

Moderator:     Ks. PIOTR NIEMCZYK

Odpowiedzialny:     PAWEŁ MACURA

                                     mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Domowy Kościół:     Madzia i Grzesiek Gawendowie

               Natomiast wszystkie zgłoszenia należy wysyłać na adres:

               Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności:

 

Osoby chętne do współpracy z Diakonią Muzyczną (młodzież, dorośli, rodziny) lub potrzebujące jakiejkolwiek pomocy z jej strony, prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną.

 

 Spotkanie Diakonii

Od kwietnia 2016 roku Diecezjalna Diakonia Muzyczna DK będzie się spotykać ZAWSZE w trzeci piątek miesiąca w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach, w podziemiach kościoła w salce Oazy Rodzin o godzinie 17.00.

Najbliższe terminy:
- 15 kwietnia
- 20 maja
- 17 czerwca

 

Kalendarium:

Diecezjalna Szkoła Animatora Muzycznego
  
(dla początkujących w graniu podstawowe przygotowanie do posługi animatora muzycznego we wspólnocie parafialnej - emisja głosu, dobór śpiewów, podstawy gry na gitarze)

W razie zapotrzebowania dojeżdzamy do parafii. Wszystkie wspólnoty chętne i potrzebujące pomocy, prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną.

Spotkania formacyjno-informacyjne Diecezjalnej Diakonii Muzycznej

Zapraszamy wszystkie osoby po III stopniu ONŻ, chcące włączyć się w posługę Diakonii Muzycznej - zarówno młodzież, dorosłych, jak i rodziny posługujące w Domowym Kościele. Spotkania odbywają się zasadniczo w trakcie Studium Animatora w parafii Św. Pawła (os. Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej) od godziny 14:30.

     Terminarz spotkań:

19.09.2015

17.10.2015 (AA)

21.11.2015 (III rok)

12.12.2015

23.01.2016 (AA)

20.02.2016

16.04.2016 (III rok)

          Pozostałe terminy spotkań Diakonii będą podawane na bieżąco.

 Warsztaty muzyczne: