publicystyka

 

 

 

 

Porozmawiajmy o Oazie…

Diakonia Komunikowania Społecznego oddaje głos Oazowiczom!  Zachęcamy szczególnie animatorów i diakonie specjalistyczne do publikacji artykułów o szeroko rozumianej tematyce oazowej. Chcesz wyrazić swoje zdanie, przybliżyć jakiś temat, a może zaproponować innym coś ciekawego? Napisz parę słów i wyślij do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dział publicystyka czeka na Ciebie!

 

Filmy, grafiki, muzyka – kilka słów o prawach autorskich

prezentacje1 Przygotowywałeś kiedyś prezentację na spotkanie oazowe? Nie wiedziałeś skąd wziąć obrazki i czy w ogóle możesz je wykorzystać?


Prawo autorskie w odróżnieniu od innych praw nie reguluje wąskiego wycinka rzeczywistości, ale praktycznie całość komunikacji między ludźmi. Każdy e-mail, rozmowa telefoniczna, czat, wpis na stronie internetowej jest regulowany prawem autorskim. W Internecie każdy z nas może być (i bardzo często jest) autorem i wydawcą, dlatego zobowiązany jest do przestrzegania prawa autorskiego.

Czytaj więcej: Filmy, grafiki, muzyka – kilka słów o prawach autorskich

Tańce, trening czy oaza?

artykul pazdziernik4

Piątkowy wieczór. Dla większości jest to czas imprez albo pełnego relaksu z książką czy dobrym filmem. Wreszcie chwila, żeby odpocząć po całym tygodniu pracy i nauki. Można znaleźć chwilę na rozwijanie swoich pasji: trening piłkarski, tańce, kurs językowy… Zaczyna się upragniony weekend…

My oazowicze funkcjonujemy inaczej. Piątkowe popołudnie i wieczór spędzamy na spotkaniu oazowym. Jest nam z tym całkiem dobrze, chociaż czasem może nieco zmęczeni udajemy się do salek katechetycznych. Pomimo tego słychać jednak wesoły gwar zebranej młodzieży. 

Czytaj więcej: Tańce, trening czy oaza?

Po co nam Dzień Wspólnoty?

dw1

 Gdybyśmy chcieli zdefiniować czym jest Dzień Wspólnoty to powiedzielibyśmy najkrócej, że to spotkanie oazowiczów z różnych wspólnot. Podalibyśmy może przykłady: Diecezjalny Dzień Wspólnoty, Rejonowy Dzień Wspólnoty, Dzień Wspólnoty w trzynastym dniu rekolekcji. Co jednak odpowiedzielibyśmy, gdyby zapytano nas o ich sens?

Czytaj więcej: Po co nam Dzień Wspólnoty?