Ruszył nowy rok formacyjny, a więc wraca również DKSowe prześwietlenie miesiąca! Zobaczmy zatem, co działo się we wrześniu…
…w Buczkowicach
Animatorzy naszej wspólnoty wraz z ks. Tymoteuszem początkiem września odwiedzili szóste klasy w szkole w Buczkowicach. Jak co roku, spotkanie to miało formę ewangelizacji. Animatorki dzieliły się świadectwem bliższego poznania Jezusa i pogłębienia swojej wiary. Dzieci dzięki temu mogły dowiedzieć się również, co to jest oaza, dla kogo i po co  Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na wspólną modlitwę i chwili rozruszania przy piosenkach z pokazywaniem. Diakonia przygotowała również prezentację ze zdjęciami obrazującymi cały rok formacyjny w naszej wspólnocie, a na koniec każdy dostał imienne zaproszenie na nasze spotkania. Za czas radości i owoce ewangelizacji w postaci nowych uczestników CHWAŁA PANU!

…w Kętach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa
W piątek 1. września rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny w naszej wspólnocie. O 17:00 spotkaliśmy się na pierwszej w tym roku próbie śpiewu. Następnie uczestniczyliśmy w wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00, podczas której animatorzy otrzymali z rąk księdza moderatora błogosławieństwo do posługi. Po Mszy i adoracji pierwszopiątkowej udaliśmy się do salki. Na początku podczas Godziny Świadectw podzieliliśmy się swoim doświadczeniem rekolekcji, które przeżyliśmy w te wakacje. Później mieliśmy okazję do spędzenia czasu razem przy jedzeniu i planszówkach.…w Bielsku-Białej Leszczynach
Konkurs biblijny brzmi jak nuda? Nie u nas na Leszczynach! Kalambury, głuchy telefon, rebus czy tekst do uzupełniania jest dobrą zabawą, a jeśli przedmiotem zadań są wiadomości biblijne to łączymy przyjemne z pożytecznym. Sprawdziliśmy to na naszym piątkowym spotkaniu w ramach pogodnego wieczoru i polecamy serdecznie!
PS. W ramach zdjęć umieszczamy jedną zagadkę biblijną. Wiecie co to za postać?  


Chcecie pojawić się w następnym DKSowym prześwietleniu miesiąca? Nic prostszego! Wyślijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcia wraz z krótkim opisem tego, co wydarzyło się w Waszej wspólnocie w październiku.

 

My podsumowujemy kwiecień, wrzucamy Wam FOTY i VIDEO i czekamy na więcej z maja na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :)

Buczkowice

O tym, jak szybko może upłynąć czas Wielkiego Postu, jeśli przeżywany jest intensywnie, nasza wspólnota przekonała się dzięki przygotowaniom do posługi muzycznej podczas Triduum Paschalnego. Do stworzenia wspólnie z nami świątecznego chóru zaprosiliśmy również osoby niezwiązane z oazą, co wpłynęło na budowanie jedności w parafii.

Wspólne śpiewanie nie przyćmiło przygotowań duchowych, w których bardzo pomogły nam „zdrapki...

Czytaj więcej: DKSowe prześwietlenie miesiąca - Kwiecień 2017!

Poświąteczne, trochę spóźnione ale jakże obfite prześwietlenie marca już jest! Czytajcie, podziwiajcie i wysyłajcie swoje relacje na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :)

Mazańcowice

W dniach 3-5 marca oaza młodzieżowa z Mazańcowic wraz z Księdzem Arturem Micorkiem przeżywała Oazę Modlitwy w Polance Wielkiej. Uczestnicy wyjazdu mieli okazje do zatrzymania się i pogłębienia relacji z Bogiem w trakcie wspólnych adoracji, Mszy Świętych oraz spotkań w małej grupie. Tematem wyjazdu była modlitwa. Nie zabrakło również wspólnej integracji w trakcie spaceru, w czasie wolnym oraz podczas pogodnego wieczoru którego tematem przewodnim był Ruch Światło Życie.

Bielsko-Biała Leszczyny - Dzień Kobiet na oazie.

Czytaj więcej: DKSowe prześwietlenie miesiąca - Marzec 2017!