Piosenka i znak roku formacyjnego 2017

Sługa Niepokalanej OŻK 2017

Ks. Ryszard moderatorem filii śląskiej

Z dniem 24 sierpnia 2017 ks. Ryszard Piętka został powołany do posługi moderatora filii śląskiej.

Piknik edukacyjny "Świadek wolności"

23 września, Warszawa

Zaproś DKS!

Spotkania prowadzone przez Diakonię Komunikowania Społecznego

Studium Animatora

22-24 września, Bielsko-Biała

Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

30 września

Dzień skupienia dla kobiet

30 wrzesień, Bielsko-Biała

   

Ruch Światło-Życie gromadzi setki tysięcy ludzi w każdym wieku w całej Polsce (i nie tylko!). Osoby będące w Oazie wiedzą o niej wiele, znają skróty takie jak: ODB, ONŻ, KWC. Nie obce są im słowa typu: foska, obciach, pogodny wieczór. Co jednak z tymi, którzy nigdy nie mieli styczności z Ruchem? Skąd mają wiedzieć na czym on polega, jaki jest jego charyzmat?

Z pomocą nadchodzimy my sami-członkowie Ruchu. To my mamy za zadanie ewangelizować, dawać świadectwo sobą, swoim życiem, a także mówić (chcącym słuchać) o tym czym jest Ruch, na czym polega. Nie chodzi o nachalność i natarczywe wołanie do drugiego: "Bóg Cię kocha!". Chodzi o pocieszenie bliźniego w trudnych chwilach, delikatne zasygnalizowanie mu, że Bóg jest, czeka i zawsze pomoże. Sposób w jaki żyjemy jest najlepszym świadectwem. Jeśli ktoś zapyta nas jaki jest nasz sekret, co robimy, że jesteśmy szczęśliwi - to świetna okazja do opowiedzenia o Bogu, o Jego obecności w naszym życiu, o tych "małych cudach" każdego dnia.

Świetnym pomysłem są gazetki, biuletyny informacyjne - jak nasze diecezjalne "Cordis", które omawiają wydarzenia minione, podsumowują je, ale także zapowiadają i zapraszają na kolejne, zbliżające się spotkania czy uroczystości. Dzięki takiej formie ewangelizacji widzimy, że Ruch żyje, rozwija się. Czytelnicy mogą przeczytać o tym, co dzieje się w oazach naszej diecezji - czy to młodzieżowych, czy Domowego Kościoła.
Kolejnym sposobem szerzenia informacji o Oazie są media. Można je wykorzystać w przeróżny sposób. Strony internetowe oaz (bz.oaza.pl) są bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie tylko informują przypadkowego czytelnika czym jest Ruch, ale także stali bywalcy mogą czerpać wiedzą o najbliższych oazowych wydarzeniach, mogą znaleźć konspekty do spotkań, propozycje śpiewów, fotorelacje...
Jakie są jeszcze sposoby na ewangelizację w mediach? Oaza z Czańca wpadła na pomysł utworzenia strony ich wspólnoty na Facebooku (https://www.facebook.com/oazaczaniec/). Co kilka dni umieszczane sąlinki do ciekawych artykułów, wywiadów, konferencji, rekolekcji (m.in. o. Adama Szustaka). Pojawiają się też ewangelizacyjne obrazki z przesłaniem - najczęściej są to cytaty świętych - ich myśli, rady, sentencje. Takie posty, infografiki (robione przez nich samych) trafiają do dużej grupy odbiorców, a z racji formy (obrazek z krótkim tekstem) każdy je czyta i ogląda. A więc każdy przeczyta myśl świętego, którą może zapamięta,która akurat w danym momencie mu pomoże, odpowie na pytanie, rozterki... Oazowicze zamieszczają też wyjaśnienia "oazowych" słów, skrótów, powiedzeń. Planowane są też portrety oazowiczów - co jakiś czas będzie można przeczytać o danym czanieckim oazowiczu - kim jest, co robi, jakie ma hobby i przede wszystkim - od kiedy jest w oazie, jak się w niej znalazł i co o niej sądzi. To także forma świadectwa.
Zachęcamy do zaglądania na nasze oazowe strony - bz.oaza.pl, www.facebook.com/oazaczaniec/ i inne.

Martyna Drzewiecka