Piosenka i znak roku formacyjnego 2017

Sługa Niepokalanej OŻK 2017

Ks. Ryszard moderatorem filii śląskiej

Z dniem 24 sierpnia 2017 ks. Ryszard Piętka został powołany do posługi moderatora filii śląskiej.

Piknik edukacyjny "Świadek wolności"

23 września, Warszawa

Zaproś DKS!

Spotkania prowadzone przez Diakonię Komunikowania Społecznego

Studium Animatora

22-24 września, Bielsko-Biała

Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

30 września

Dzień skupienia dla kobiet

30 wrzesień, Bielsko-Biała

   

IMG 20170611 140311 W słoneczną niedzielę 11 czerwca w Żywcu zebrali się oazowicze, by hucznie obchodzić rocznicę 25-lecia Ruchu Światło-Życie
w naszej diecezji. Całość świętowania rozpoczęła się na żywieckim rynku, skąd po raz pierwszy wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa ma na celu promowanie wartości rodzinnych i prolife, dlatego jako oazowicze chętnie się w niego włączyliśmy. Pochód zakończył się w żywieckim amfiteatrze, gdzie miał miejsce centralny punkt naszego Dnia Wspólnoty - dziękczynna Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa, Piotra Gregera.

W swojej homilii Ksiądz Biskup mówił o Miłości Trójcy Świętej, a także podzielił się z wiernymi swoim świadectwem trwania w Ruchu Światło-Życie. Na koniec Eucharystii nastąpiło rozdanie świec diakoniom oaz rekolekcyjnych. Po zakończonej Mszy odbyła się Agapa. W tym czasie można było się posilić, skorzystać ze stoisk diakonii diecezjalnych czy zagrać w planszówki. Przygotowano też wiele atrakcji dla dzieci: dmuchane zamki, ściankę wspinaczkową, zabawę z bańkami mydlanymi. Wspólnoty młodzieżowe wzięły udział w Konkursie o Puchar Moderatora Diecezjalnego. Na jego członków czekały liczne konkurencje, zarówno takie sprawdzające umiejętności sportowe, jak i wiedzę uczestników. Po emocjonujących rozgrywkach Puchar Moderatora zdobyła Oaza z Bielska-Białej Wapienicy. Gratulacje należą się też Oazie z Buczkowic, która zajęła miejsce drugie, a także z Łodygowic, która stanęła na najniższym miejscu podium. Całość Agapy muzycznie aranżował Zespół Piotr Mirecki i Przyjaciele oraz Kamienica Band.

Diecezjalny Dzień Wspólnoty pokazał nam jedność naszego diecezjalnego Ruchu. Widać było ogromne zaangażowanie wielu osób: rejonów, diakonii diecezjalnych, animatorów... Pokazał, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą - gotową do służby, ewangelizacji i niesienia innym miłości. Oby to doświadczenie towarzyszyło nam w naszym codziennym życiu charyzmatem Światło-Życie.

IMG 20170611 140311   IMG 20170611 171804

(Komplet zdjęć już wkrótce będzie można zobaczyć w galerii).

Justyna Bulowska