Piosenka i znak roku formacyjnego 2017

Sługa Niepokalanej OŻK 2017

Ks. Ryszard moderatorem filii śląskiej

Z dniem 24 sierpnia 2017 ks. Ryszard Piętka został powołany do posługi moderatora filii śląskiej.

Piknik edukacyjny "Świadek wolności"

23 września, Warszawa

Zaproś DKS!

Spotkania prowadzone przez Diakonię Komunikowania Społecznego

Studium Animatora

22-24 września, Bielsko-Biała

Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

30 września

Dzień skupienia dla kobiet

30 wrzesień, Bielsko-Biała

   

Centralna Oaza Matka, czas spotkania członków Ruchu Światło-Życie ze wszystkich zakątków Polski (i nie tylko!), modlitwy za nadchodzące oazy wakacyjne i duchowego przygotowania do nich, nie mogłaby odbyć się kiedy indziej, jak tylko w Zesłanie Ducha Świętego – Tego, który jest Początkiem wszelkiej wspólnoty, posługi i działania. Zebrani w Krościenku nad Dunajcem moderatorzy, animatorzy i pozostali członkowie oazy Jemu właśnie powierzali swoją posługę, zarówno w roku formacyjnym, jak i podczas letnich rekolekcji. Byliśmy tam i my – ośmioosobowa grupa animatorów z diecezji bielsko-żywieckiej razem z księdzem moderatorem Ryszardem Piętką.

 

Wigilia Pięćdziesiątnicy to szczególny czas czuwania, modlitwy i przyzywania Ducha Świętego. Udział w spotkaniu rozpoczęliśmy w sobotę od uroczystej Mszy Wigilijnej. Słowo skierował do nas ks. Wojciech Ignasiak, moderator krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który wezwał nas do podejmowania każdego, nawet najdrobniejszego czynu z wielką miłością.Podczas nieszporów byliśmy świadkami przyjęcia nowych członków do Stowarzyszenia Diakonia oraz Unii Kapłanów Chrystusa Sługi. Wieczorem zjednoczyliśmy się we wspólnym czuwaniu modlitewnym, prosząc Ducha Świętego o potrzebne nam dary i charyzmaty.

W niedzielny poranek podczas uroczystej jutrzni pobłogosławiono do posługi Animatora Ruchu sto dwadzieścia siedem osób, w tym cztery z naszej diecezji. Ksiądz Marek Sędek nałożył na nich symbol Ruchu Światło-Życie, czyniąc na ich czołach znak krzyża. Podkreślał, że Krzyż Animatora to nie jest trofeum, a trudne zadanie; to nie zwieńczeniem posługi w Ruchu, a dopiero początkiem drogi; błogosławieństwo to nie nagroda, a ogromna Boża łaska i misja do zrealizowania.

Centralnym punktem święta Zesłania Ducha Świętego była uroczysta Eucharystia z rozesłaniem oaz. Słowa św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!” przypomniane przez Moderatora Generalnego wybrzmiały ze szczególną mocą. Na zakończenie wręczono przedstawicielom poszczególnych diecezji świece Oazy Wielkiej, które będą płonąć podczas wakacyjnych dni wspólnoty.

„Przyjmuję krzyż służby i trudu, zbawczego zwycięstwa Twego; pozwól mi iść tylko Twą droga, Agape rozlewać dziś.” – niech słowa piosenki nadchodzącego roku formacyjnego staną się dla nas szczególnym drogowskazem.

Chwała Panu!