Piosenka i znak roku formacyjnego 2017

Sługa Niepokalanej OŻK 2017

Ks. Ryszard moderatorem filii śląskiej

Z dniem 24 sierpnia 2017 ks. Ryszard Piętka został powołany do posługi moderatora filii śląskiej.

Piknik edukacyjny "Świadek wolności"

23 września, Warszawa

Zaproś DKS!

Spotkania prowadzone przez Diakonię Komunikowania Społecznego

Studium Animatora

22-24 września, Bielsko-Biała

Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

30 września

Dzień skupienia dla kobiet

30 wrzesień, Bielsko-Biała

   

triduum Triduum Paschalne przeżywałem w tym roku w parafii świętego Pawła na Osiedlu Polskich Skrzydeł. Była to dla mnie duża odmiana, która mimo pozornej problematyczności okazał się (jak zwykle to bywa w Bożych sprawach), zbawienna i bardzo owocna.

triduum1 W czasie tych Świąt bardzo przeżyłem, że tak to nazwę, tajemnicę Kościoła, jako tej wspólnoty w którym głównym działającym jest Bóg. Miałem możliwość doświadczyć pełnego obchodu Triduum dzięki uczestniczeniu w modlitwie brewiarzowej, czuwaniach, drodze krzyżowej, liturgii i jeszcze kilku innych formach świętowania. Odkryłem dzięki temu, że w Kościele jest już gotowych bardzo wiele nabożeństw, zachowań, zadań które pozwalają bardzo obficie przeżyć, w tym wypadku, święta Paschalne, a także całe życie.

Zrozumiałem dzięki temu pewien sens powiedzenia "najpierw posłuszeństwo, później nabożeństwo"- starsze pokolenia Rodziny Bożej utworzyły już tyle różnych wskazówek jak przeżywać "po Bożemu" swoje życie, że tak naprawdę nie muszę na siłę wymyślać nowych forma, ale raczej odkrywać stare; te które niejednemu pokoleniu służyły na chwałę Bożą.

Doszła do mnie także pewna oczywistość- nie ja mam się silić na przeżywanie bardzo głęboko duchowych wydarzeń, ale w pokorze i prostocie stać przed Bogiem, po prostu oddając się jego łasce. A On mi już w stosownej chwili da czego trzeba :)

Andrzej   triduum2